تندرستی

۲ طلا و یک برنز کشتی فرنگی ایران در ۵ وزن نخست امیدهای جهان

تیم ملی ایران در پنج وزن نخست مسابقات کشتی زیر 23 سال جهان موفق به کسب 2 مدال طلا و یک برنز شد.

به گزارش اخبار ما، پنج دیدار سنگین نخست مسابقات کشتی زیر 23 سال قهرمانی جهان روزهای 25 و 26 مهرماه در شهر پونته ودرا اسپانیا برگزار شد و در پایان تیم ملی ایران در وزن 55 کیلوگرم مقابل پویا دامروز شکست خورد. در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی مدال طلا و علی اکبر یوسفی مدال برنز وزن 130 کیلوگرم را به خود اختصاص دادند.

در وزن پویا 55 کیلوگرم دادمرز در دور نخست احمد تاشکین اوغلو از ترکیه را با نتیجه 3 بر یک شکست داد و در دور بعد و مرحله یک چهارم نهایی نورزات کعبدراخیموا از قزاقستان را با نتیجه 8 بر یک شکست داد. و راهی نیمه نهایی شد. دودمرز در این مرحله با نتیجه 9 بر 4 از سد دنیس میهای از رومانی گذشت و راهی فینال شد. وی در این دیدار نیهاد قلی زاده قهرمان جوانان جهان از آذربایجان را با نتیجه 5 بر یک شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 6 بر 1 احمد بگدودا از مصر را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله ریوتو ایکیدا از ژاپن را با نتیجه 7 بر یک شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. محمدی در این مرحله موفق شد با نتیجه 5 بر یک ضیا باباشووا از آذربایجان را شکست دهد و راهی فینال شود. وی در فینال با نتیجه 8 بر صفر گئورگی شواتادزه از گرجستان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

محمدرضا مختاری در وزن 77 کیلوگرم در دور نخست با نتیجه یک بر یک مغلوب مالخاز عمویان دارنده مدال طلا و برنز جهان از ارمنستان شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، مختاری به مصاف رفت. گروه بازنده وی در این گروه امانوئل بنیتز از مکزیک را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد. وی در دور بعد آکیلبیک تالانت بیکوف از قرقیزستان را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل نائو کوساکا از ژاپن با نتیجه 3 بر 1 شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی دارنده مدال طلای سال 2021 در دور نخست با نتیجه 6 بر صفر پل مورالس از مکزیک را شکست داد. وی در دور دوم و مرحله یک چهارم نهایی مقابل میخائیل ویشنیوتسکی، قهرمان جهان از اوکراین با نتیجه 7 بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این حریف در دیدار پایانی، یوسفی به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه مارینا نیشیمورا از ژاپن را با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. یوسفی در این دیدار با نتیجه 10 بر یک سرخان ممدوف از آذربایجان را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

فینال و قرار گرفتن در جمع پنج تیم برتر فرنگی نیز عصر فردا برگزار می شود و چهار نماینده دیگر ایران به مصاف هم می روند.

سید دانیال سهرابی در وزن 67 کیلوگرم تمامی رقبای خود را شکست داد و راهی دیدار فینال شد و امید آرامی در وزن 60 کیلوگرم، امیر عبدی در دسته 72 کیلوگرم و علی عابدی درزی در دسته منتخب 97 کیلوگرم به گروه بازنده ها رفت تا برای کسب مدال برنز تلاش کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا