فرهنگی

۴ هزار روحانی شیعه و اهل تسنن کشور، پیمان‌نامه قدس را امضا کردند

به گزارش خبرگزاری اخبار ما، حجت الاسلام محمدتقی سیفایی مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی گفت: به طوری که این جلسات بسیاری از سوء تفاهم ها، کینه ها و دشمنی ها را از بین می برد و زمینه ساز اعتلای مسلمانان می شود. امت.”

مدیرکل دفتر ادیان و مذاهب گفت: ایده اجلاس «جلسه وحدت مقاومت» به وجود آمد تا در شهرهایی که برادران شیعه و سنی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، در کنار هم بنشینند. مکان ها به همت و هماهنگی مشترک دست یابید، دور سفره افطار بنشینید و صحبت کنید. بستری را فراهم می کند که نتیجه آن ظهور امت اسلامی است. انشاءالله در آینده ای نه چندان دور این حرکت الگویی برای دشمنان اسلام برای ایجاد هر میزان کینه توزی شود، هر چقدر هم که از عوامل خود استفاده کردند و گاه از جهل بهره بردند، اما ماه خدا، کتاب خدا. و پیغمبر خدا، امت رسول خدا «او جمع می شود».

حجت الاسلام سیفایی گفت: برنامه ما این بود که «اشتباهات وحدت مقاومت» را در 72 نقطه کشور برگزار کنیم، اما خوشبختانه به دلیل استقبال خوب مردم عزیز، این مراسم در بیش از 72 نقطه کشور برگزار شده است. تا حالا. و پیش بینی ما پایان ماه مبارک رمضان است. این مراسم در بیش از 80 نقطه کشور برگزار می شود. اما در این جلسات نتایج بی سابقه ای به دست آمده است همچنین در این مراسم بیش از 4000 نفر از علمای شیعه و سنی کشور در خصوص مسائل مختلف مربوط به تحکیم وحدت و مسئله قدس که اولین دغدغه و راهبرد جهان اسلام برای کمک به آزادسازی است، صحبت کردند. فلسطین. آنها با هم کار کردند و توافقنامه ای امضا کردند.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: همه علمای امت اسلامی که بر اساس احادیث شریف پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم جانشینان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به شمار می روند، همواره در تقویت دینداری مردم و چالش های پیش رو تلاش می کنند. دینداری عمومی به ویژه جوانان و نوجوانان. در رأس همه این چالش ها، مسئله اول امت اسلامی، یعنی آزادی قدس شریف است. آنچه برای آزادسازی قدس شریف باید انجام شود و باید تدبیر شود، از جمله دستاوردهایی است که آثار آن در برگزاری چنین جلساتی به وضوح قابل مشاهده است.

4000 کشیش شیعه و سنی در کشور قرارداد قدس را امضا کردند

متن عهدنامه قدس به شرح زیر است:

«ای قدس، ای شهر هواداران

ای قبله اول مسلمین و کعبه دل ما

خدا می داند که چقدر دلمان در آرزوی نماز در آن دیار مبارک می تپد و چشمان درخشان ما در خلأ تو نشان از ارادت و اخلاص ما نسبت به تو دارد!

امروز هم که شیاطین شما شنیع دنیای پست خود را از آمریکا می جویند و با ایجاد رابطه با رژیم دروغین اسرائیل نفس خود را می لرزانند، هرگز کینه اشغالگران آن مرکز معنویت جهانی را از دست نخواهیم داد.

هر چه بیشتر شاهد خیانت دولت های عربی و به اصطلاح اسلامی در مورد شما باشیم، نه تنها اراده ما برای نجات شما کم نمی شود، بلکه قلب های ما در مسیر مقاومت قوی تر و قوی تر می شود.

دکمه بازگشت به بالا