استان ها

۹ میلیون بوته انواع گل‌های بهاری در تبریز کاشته شد

به گزارش اخبار ما از تبریز، اکبر امجدی با اشاره به فعالیت های نوروزی این نهاد افزود: طبق روال سال های گذشته برنامه های کاشت گل در عرصه های سبز شهر توسط عوامل فضای سبز تبریز انجام شد. . “

وی بیان کرد: به منظور افزایش جلوه فنری در فضاهای عمومی شهر تبریز، نصب گلدان روی نرده های ترافیکی در دستور کار قرار گرفت و در این راستا 2 هزار و 700 گلدان روی این نرده ها قرار گرفت.

مدیر سیم، منظره و فضای سبز شهری شهرداری تبریز، تهیه و نصب 480 گل و نماد نوروزی در نقاط مختلف شهر را از دیگر برنامه های این سازمان برای نوروزی اعلام کرد و گفت: در این راستا 53 نماد جدید در تبریز آغاز شد. و در مکان های مختلف ارتقای کمی و کیفی فضاهای عمومی شهر است.

امجدی، ادامه داد: به همت عوامل سازمان 15 سفره هفت سین در میادین شهر توزیع شد و چهارمین جشنواره نوروزی نقاشی تخم مرغ با حضور هنرمندان صاحب نام و ماهر برگزار شد و 83 عدد تخم مرغ نوروزی طراحی و جاگذاری شد. . تبریز بود.

وی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره نوروزی در مجموعه تاریخی-تفریحی ائل گلی تبریز، یادآور شد: این جشنواره با تعهد این سازمان به مدت 10 روز از دوم تا یازدهم فروردین ماه برگزار می شود.

امجدی با بیان اینکه شهروندان و مهمانان نوروزی از این جشنواره استقبال کردند، افزود: در این جشنواره علاوه بر اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از خانواده شهدای مدافع حرم تجلیل می شود.

دکمه بازگشت به بالا