بین الملل

آغاز سی‌و دومین کنفرانس ملی عربی در بیروت با عنوان جنین

سی‌و دومین کنفرانس ملی عربی در بیروت با عنوان جنین و برای تقدیر از نقش قهرمانانه‌ای که جنین در مقابله با اشغالگران صهیونیستی ایفا کرده و همچنان هم ایفا می‌کند، آغاز شد.

به گزارش اخبار ما، به نقل از سایت المیادین، سی‌و دومین کنفرانس ملی عربی در بیروت آغاز شد و “معن بشور”، دبیرکل سابق این کنفرانس اعلام کرد که عنوان دوره کنونی در راستای تقدیر از نقش قهرمانانه‌ای که جنین در مقابله با اشغالگران صهیونیستی ایفا کرده و هنوز هم ایفا می‌کند، “جنین” خواهد بود.  

حمدین صباحی، دبیرکل این کنفرانس اظهار کرد: ما با انتخاب عنوان جنین برای این کنفرانس در واقع از قدرت این مردم، مقاومت آن و حقوق تاریخی‌شان حمایت کردیم. این امت هنوز می‌تواند امیدی را به ما ببخشد که از بین نمی‌رود و آن مقاومت در فلسطین، قدس، جنین و لبنان است.

صباحی از گروه‌های فلسطینی که در شهر العلمین مصر حضور دارند، خواست اتحاد فلسطینی را رقم بزنند چراکه آن خواسته مهم ملت فلسطین و امت است.

دبیرکل این دوره کنفرانس ملی عربی با اشاره به حاکمیت‌های شکننده عربی، تسلط دشمنان بر امت و خلل در انسجام کشورهای عربی تاکید کرد، ما شرکای اصلی مقاومت و نه صرفا حامی و همپیمان هستیم.

او با تاکید بر حمایت از سوریه در مقابله با جنگ و تحریم گفت: ما در کنار سوریه هستیم چراکه آن را سالم و استوار می‌خواهیم و از استقلال و هویت عربی آن حفاظت می‌کنیم.

خالد السفیانی، رئیس کل کنفرانس عربی نیز گفت: ما به شدت درگیر مساله فلسطین هستیم و برای آزادسازی آن تلاش می‌کنیم.

عمار الموسوی، مسؤول روابط عربی و بین‌المللی حزب‌الله لبنان نیز تاکید کرد: آنچه در فلسطین اشغالی در حال وقوع است، به منزله تحولی بزرگ در عملکرد مقاومت است.

الموسوی گفت: هجمه های مستمر علیه مقاومت و سلاح و گزینه‌های آن، تهمت و تحریف بوده و به منزله ادامه جنگ‌های اسرائیل علیه لبنان است. تصاویری که از مرزها منتشر شدند، تنها نمونه‌ای از اقتدار روبه‌فزونی مقاومت است.

او تاکید کرد: مقاومت گزینه اول امت برای بازپس‌گیری حقوقش به ویژه در فلسطین بوده و هست و باید همینگونه باقی بماند.

مسؤول روابط عربی و بین‌المللی حزب‌الله لبنان در ادامه گفت: تلاش‌های مذبوحانه برای جبران تضعیف نقش آمریکا با تشدید درگیری‌ها یا گرسنه نگه ‌داشتن است و باید تحریم اعمال شده بر سوریه برداشته شده و سازوکارهای آن برچیده شود.

الموسوی تاکید کرد: جنگ داخلی در رژیم صهیونیستی تصویر دیگری از این رژیم شکننده است که ساکنانش نزدیک شدن به نابودی آن را احساس می‌کنند.

او درباره توافق‌های منطقه‌ای اخیر نیز گفت: این توافق‌ها موجب تقویت همکاری‌ها در راستای منافع امت می‌شود و تحولات اخیر میدانی فرصتی برای ایجاد نظم نوین جهانی مبتنی بر کثرت‌گرایی است.

ماهر الطاهر، مسؤول روابط بین‌الملل جبهه مردمی آزادسازی فلسطین اظهار کرد: رژیم صهیونیستی امروز با نسل جدید فلسطین روبه‌رو است.

الطاهر ضمن ادای احترام به روح شهید محد صلاح او را نماینده کشور و ملت مصر دانست و درباره درگیری شدید در فلسطین تاکید کرد: مردم ما به خوبی می‌دانند که ما در یک نبرد ماهیتی هستیم و ملت فلسطین از حمایت امت عربی که مخالف عادی‌سازی است و محور مقاومت که قدرت آن روز به روز روبه افزایش است، حمایت می‌کند.

مسؤول روابط بین‌الملل جبهه مردمی آزادسازی فلسطین با طرح این سوال که آیا امکان ایجاد وحدت ملی با وجود توافقنامه اسلو و استمرار بازداشت‌های سیاسی هست یا نه، تاکید کرد: برقراری وحدت ملی فلسطین تنها بر اساس گزینه مقاومت به عنوان انتخابی استراتژیک در مقابله با دشمن ممکن است.

غسان بن جدو، رئیس هیات مدیریه شبکه خبری المیادین و عضو دبیرخانه کنفرانس ملی عربی در افتتاحیه این کنفرانس درباره رسانه‌های بی‌طرف و مسؤولیت رسانه در برابر مسائل بزرگ و اصلی امت گفت: سال آتی میلادی شاهد برگزاری یک کنفرانس فکری سیاسی عربی-لاتین خواهیم بود.

بن جدو تاکید کرد: هیچ احترامی برای رسانه‌های بی‌طرف در مسایل بزرگ و اصلی امت وجود ندارد.

این عضو دبیرخانه کنفرانس ملی عربی گفت: به مرور برای ما ثابت شده که رسانه بی‌طرف وجود ندارد و این دروغ است و ما بی‌طرف نیستیم.

او افزود: هیچ بی‌طرفی با تفکرات تکفیری و تروریسم به نام دین وجود ندارد و دین از آنها مبرا است، همچنین هیچ بی‌طرفی با طرف‌های عادی‌کننده (روابط با رژیم صهیونیستی) و عوامل آشوب‌های فرقه‌ای و نژادی داخلی وجود ندارد.

بن جدو در پایان نیز گفت: با صراحت و قدرت می‌گویم ما با رسانه‌ای هستیم که به تفکر، فرهنگ، اقدامات و استراتژی مقاومت فراگیر باور دارد و موافق رسانه‌ای هستیم که بر حاکمیت و وحدت ملی تاکید داشته و مخالف هرگونه آشوب داخلی ملی است.

انتهای پیام

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا