آیا زورگیری و جرائم خشن در تهران افزایش داشته است؟

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کاهش جرائم خشن و زورگیری در پایتخت خبر داد.

به گزارش اخبار ما، حدود دو هفته پیش بود که انتشار ویدیویی از یک زورگیری در بزرگراه شهید صدر در فضای مجازی فراگیر شد. اقدام مجرمانه‌ای که عاملان آن خیلی زود از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شدند، اما انتشار همین ویدیو سبب شد تا بار دیگر این پرسش مطرح شود که آیا جرائم خشن و زورگیری در تهران افزایش یافته است؟ پرسشی که رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ به آن پاسخ داده است.

سردار علی ولی‌پور گودرزی در گفت‌وگو با اخبار ما، درباره اینکه آیا جرائم خشن و زورگیری در تهران افزایش پیدا کرده یا خیر گفت: انتشار یک ویدیو از اقدامی مجرمانه به معنای افزایش یک جرم نیست. ما بر اساس آمارها و اطلاعاتی که از وقوع جرائم داریم این موضوع را تائید نمی‌کنیم. اتفاقا آمارهای مانشان می‌دهد که آمار زورگیری و جرائم خشن در تهران روبه‌کاهش است. البته ما حتی وقوع یک مورد را هم زیاد می‌دانیم و حتما با آن برخورد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه نباید انتشار یک ویدیو سبب شود تا مردم تصور کنند که جرائمی نظیر زورگیری و جرائم خشن افزایش داشته است، گفت: در همین پرونده زورگیری در پل صدر، همکاران من در پلیس آگاهی به سرعت وارد عمل شده و ظرف مدت ۲۴ ساعت عاملان این زورگیری را مورد شناسایی قرار دادند، اما با توجه به اینکه فیلم‌ها و تصاویر این اقدام در فضای مجازی منتشر شده و مجرمان نیز آن را دیده بودند، از مخفیگاه خود متواری شده و به یکی از شهرهای شمالی کشور رفته بودند که همین موضوع سبب شد تا دستگیری این افراد چند روزی به طول بیانجامد، اما در نهایت این افراد دستگیر شده و با هماهنگی خوبی که با دستگاه قضایی وجود دارد، بناشد تا اشد مجازات پیش‌بینی شده در قانون برای آنان اجرا شود.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به برنامه‌های پلیس برای کاهش جرائمی نظیر زورگیری و سرقت و … نیز گفت: پلیس گشت‌های ویژه برخورد با سرقت را تقویت کرده‌است و فعالیت این گشت‌ها سبب شده تا گشت‌های خودرویی و موتوری پلیس در مدت زمان کوتاهی نسبت به شناسایی و بازداشت سارقان اقدام کند. کاهش آمار در حوزه جرائمی نظیر زورگیری هم به دلیل وجود همین گشت‌هاست.

ولی‌پور گودرزی به مردم هم توصیه‌هایی را مطرح کرد و گفت: در بزرگراه‌ها و به خصوص در هنگام ترافیک و توقف خودرو، لازم است که رانندگان حتما در خودرو را قفل کرده و شیشه را به طورکامل پایین ندهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا