بین الملل

امارات کاردار سفارت سوئد در این کشور را احضار کرد

 وزارت خارجه امارات در بیانیه‌ای کاردار سفارت سوئد در ابوظبی را احضار کرده و یادداشت اعتراض رسمی ابوظبی نسبت به استمرار حملات و اهانت‌های گروهی افراطی در سوئد به قرآن کریم را به او تحویل داده و به او اعلام کرد که ابوظبی موافقت مستمر استکهلم با انجام چنین اقدامات توهین‌آمیزی و فرار از مسؤولیت‌های بین‌المللی آن و نیز رعایت نکردن ارزش‌های اجتماعی در این رابطه را به شدت محکوم می‌کند.

این وزارتخانه در ادامه نیز بر اهمیت نظارت بر اظهارات نفرت‌انگیز و نژادپرستانه‌ای که تاثیر منفی بر برقراری صلح و امنیت می‌گذارند، تاکید و اعلام کرد، امارات با استفاده از آزادی عقیده به عنوان توجیهی برای انجام چنین اقدامات شنیعی مخالف است.

همچنین وزارت خارجه امارات بر مخالفت دائمی ابوظبی با تمامی اقداماتی که با هدف بر هم زدن امنیت و ثبات انجام شده و با ارزش‌ها و اصول انسانی و اخلاقی مغایرت دارند، تاکید و اعلام کرد، سخنان نفرت‌انگیز و افراطی با اقدامات بین‌المللی برای گسترش ارزش‌های سازش، همزیستی و صلح میان ملت‌ها تناقض دارند.

این وزارتخانه در ادامه بر اهمیت احترام به نمادهای دینی و مقدسات و دوری از اقدامات تحریک‌آمیز و قطبی‌سازی در شرایطی که جهان به همکاری برای حمایت از اصول جهانی سازش و همزیستی مسالمت‌آمیز نیاز داشته و باید از این اصول حمایت شده و برای برقراری ثبات و توسعه پایدار محقق شوند، تاکید کرد.

وزارت امور خارجه امارات در پایان نیز تاکید کرد، موافقت مکرر با چنین اقدامات توهین‌آمیزی با اصول و قوانین بین‌المللی که تعرض و اهانت به ادیان، کتب آسمانی و نمادهای مقدس را ممنوع می‌داند، تناقض دارد و این سخنرانی نفرت‌انگیز و افراطی به آغاز درگیری‌ها و تشدید و تکرار آن در جهان منجر می‌شود.

۳۱۱۳۱۱

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا