بین الملل

اوکراین: مرکز فرماندهی روسیه در «نووا کاخوفکا» را هدف قرار دادیم!

به نقل از خبرگزاری آناتولی، مرکز ارتباطات راهبردی ارتش اوکراین (استرات‌کام) امروز چهارشنبه در بیانیه‌ ای ادعا کرد که نیروهای این کشور در شهر نووا کاخوفکا واقع در استان خرسون یک مرکز فرماندهی ارتش روسیه را هدف قرار داده‌ اند!

استرات‌کام در بیانیه دیگری نیز مدعی شد که نیروهای اوکراین از ابتدای درگیری ها در ۲۴ فوریه سال ۲۰۲۰، تاکنون بیش از ۴۰ هزار کیلومتر مربع را از روسیه بازپس گرفته اند!

در ادامه این بیانیه ادعا شده است که زمین های آزاد شده از سرزمین‌ های مولداوی یا حدود ۱۵ شهر مشابه مسکو وسیع‌ تر است!

اندیشکده مطالعات جنگ مستقر در واشنگتن دیروز (سه‌ شنبه) در گزارشی مدعی شده بود که نیروهای اوکراین ظاهراً از رود دنیپرو عبور و به سمت مواضع تحت کنترل روسیه در منطقه خرسون حرکت کرده‌ اند. این رودخانه مواضع اوکراین و روسیه در امتداد جبهه جنوبی را به طول صدها کیلومتر جدا می‌ کند.

به نوشته این اندیشکده، تعدادی از بلاگرهای جنگی روسیه گفته‌ اند که حدود ۷ قایق حامل نیروهای اوکراین، در ساحل شرقی دنیپرو مستقر و نیروهای اوکراین موفق به عبور از مواضع دفاعی روسیه و پیشروی ۸۰۰ متری شده‌ اند!

در همین باره، هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین پیشتر مدعی شد که خبر حمله نیروهای این کشور به منطقه خرسون که به الحاق روسیه درآمده را روس‌ ها منتشر کرده‌ اند!

مالیار مدعی شد: منبع اصلی این اطلاعات روس‌ ها بودند و سپس این خبر پخش شد. این قانون فضای مجازی است و هیچ چیزی را نمی‌توان در آن کنترل کرد. اما تاکنون، ستاد کل ارتش آن را تایید نکرده است. به محض اینکه ستاد کل گزارش را تایید کند، قطعاً درباره آن اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

310310

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا