اقتصادی

برنامه‌‌های آفیس به هدست‌های واقعیت مجازی متا می‌آید

برنامه‌‌های آفیس به هدست‌های واقعیت مجازی متا می‌آید

کاربران کوئست متا اکنون می‌توانند در هدست‌های واقعیت مجازی خود به وورد، اکسل و پاورپوینت دسترسی پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از انگجت، کاربران متا کوئست از این پس می‌توانند با هدست‌های واقعیت مجازی خود گزارش بنویسند، صفحات گسترده را ویرایش کنند و ارائه‌های جدید ایجاد کنند.  

اندروید سنترال گزارش می‌دهد که پشتیبانی از مجموعه آفیس مایکروسافت در اکولوس کوئست اصلی، متا کوئست ۲، متا کوئست پرو و آخرین مدل، متا کوئست ۳ ارائه شده است.  

کاربران هم اکنون می‌توانند مایکروسافت ورد، اکسل و پاورپوینت را به صورت رایگان از فروشگاه متا کوئست دانلود کنند.

این شرکت برای اولین بار اعلام کرد که قصد دارد در جریان رویداد «کانکت ۲۰۲۲» (۲۰۲۲ Connect) تجربه کاربری مایکروسافت ۳۶۵ را برای هدست‌های خود عرضه کند. این شرکت همچنین به عنوان بخشی از همکاری خود با مایکروسافت، دسترسی کاربران به اوت‌لوک (outlook)، تمز (teams) و تجربه ویندوز را وعده داده است.

کاربران برای اینکه بتوانند از برنامه‌های اصلی مجموعه آفیس روی دستگاه خود استفاده کنند، باید حساب کاربری مایکروسافت خود را داشته باشند و وارد آن شوند. فایل‌های این برنامه بسیار کوچک هستند، زیرا بر روی فضای ابری اجرا می‌شوند، بنابراین به سرعت قابل دانلود هستند و می‌توانند در کنار هم برای انجام مالتی تسکینگ‌ها یا چند وظیفه مختلف اجرا شوند.

با این حال، براساس گزارش ورج، اپلیکیشن‌ها دقیقا برای واقعیت مجازی بهینه سازی نشده اند، بنابراین کاربران ممکن است مجبور باشند با آیکون‌های کوچک و دیگر عناصری که در محیط به خوبی کار نمی‌کنند، دست و پنجه نرم کنند. علاوه بر این، تایپ کردن با صفحه کلید کوئست آسان نیست، بنابراین کاربران در صورت نیاز به انجام کار‌های جدی، باید لوازم جانبی بلوتوث را به آن متصل کنند.

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا