بلوبری غول‌پیکر به اندازه توپ پینگ پنگ!

به گزارش اخبار ما، آن‌ها مستندات این میوه عجیب را برای رکوردهای جهانی گینس ارسال کردند و اخیرا تایید شد که میوه‌ی برداشت‌شده، سنگین‌ترین بلوبری ثبت‌شده تاکنون است. رکورد قبلی در اختیار بلوبری ۱۶٫۲۰ گرمی بود که در سال ۲۰۲۰ در استرالیای غربی رشد کرده بود.

به نقل از زومیت، بلوبری بزرگ به واریته‌ای از بلوبری‌ها معروف به اترنا (Eterna) تعلق دارد که به خاطر ماندگاری طولانی و اندازه میوه بزرگ خود معروف هستند. اگرچه حتی با استانداردهای سنگین واریته مذکور، این بلوبری به‌طورخاصی بزرگ بود.

براد هاکینگ، کارشناس ارشد باغبانی در گروه کاستا گفت: «اترنا به‌عنوان واریته‌ای از بلوبری دارای طعم بسیار عالی و میوه‌های به صورت یکدست بزرگ است. وقتی این بلوبری خاص را چیدیم، احتمالا حدود ۲۰ دانه دیگر با اندازه مشابه از آن وجود داشت. هرچند میوه بزرگ است، کیفیت یا طعم آن کاهش نیافته و همچنان از نوع ممتاز است.»

از دیدگاه گیاه‌شناسی، سته (berry) میوه گوشتی است که معمولا دانه‌های زیادی دارد. این بدان معنا است که آووکادو، گوجه فرنگی، موز و پرتقال همگی در دسته‌ی سته قرار می‌گیرند.

درحالی‌که توت فرنگی بزرگی با وزن ۲۸۹ گرم در سال ۲۰۲۱ رشد کرد، توت‌فرنگی‌های سته واقعی نیستند. گیاه‌شناسان آن‌ها را «میوه کاذب» می‌نامند، زیرا از چندین میوه انفرادی ریز تشکیل شده‌اند که درون بافت نهنج متورم قرار گرفته‌اند.

اگر می‌خواهید بدانید سنگین‌ترین میوه جهان کدام است، این عنوان به کدو تنبلی تعلق دارد که ۱۲۲۶ کیلوگرم، یعنی کمی بیشتر از یک خودروی کوچک وزن داشته است. کدو تنبل میوه محسوب می‌شود. میوه‌ها به‌عنوان هر ساختار دانه‌داری توصیف می‌شوند که از تخمدان گیاه گلدار رشد می‌کنند، درحالی‌که سبزیجات بخش‌های خوراکی گیاه هستند که میوه نیستند: ازجمله برگ‌ها مثل کاهو و کلم)، ریشه مثل هویچ و تربچه، غده مانند سیب زمینی و پیاز مثل سیر و پیاز.

۵۸۵۸

دکمه بازگشت به بالا