بین الملل

بلینکن: به هر تجاوزی علیه نیروهای خود پاسخ می‌دهیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین اخبار ما، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا بامداد سه‌شنبه تهدید کرد که در زمان و مکان مناسب، به حملات علیه نظامیان این کشور در منطقه غرب آسیا پاسخ می‌دهند.

بلینکن در نشست خبری مشترک با «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو با ادعای اینکه آمریکا خواستار صلح پایدار در غرب آسیا است، گفت: «به کسانی که سعی در سود بردن از جنگ در خاورمیانه دارند، هشدار می‌دهیم».

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وی ضمن اشاره به گفتگوی خود با وزیر خارجه قطر درباره اقدامات برای آزادی اسرای صهیونیست و آتش‌بس گسترده در نوار غزه، اظهار داشت: «ما همچنان بر اهداف اصلی خود در منطقه متمرکز هستیم».

وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه اوضاع در غرب آسیا بسیار متشنج است، توضیح داد: «از سال ۱۹۶۷ تاکنون هیچ چیز خطرناک‌تر از صحنه کنونی ندیده‌ایم. ما مصمم هستیم که هر کاری ممکن است انجام دهیم تا شاهد گسترش درگیری نباشیم».

بلینکن با بیان اینکه حضور نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه ربطی به غزه و درگیری در آنجا ندارد، مدعی شد: «پاسخ ما به حملات علیه نیروهایمان، در چند سطح خواهد بود».

در این نشست خبری همچنین دبیرکل ناتو ضمن متهم کردن ایران به بی‌ثبات کردن منطقه غرب آسیا، مدعی شد که تهران به دلیل حمایت از ارتش یمن که به کشتی‌ها در دریای سرخ حمله می‌کنند، مسئول آن حملات است. (جزئیات بیشتر)

 

 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا