اقتصادی

بیش از ۳ هزار میلیارد برای اجرای عملیات آبخیزداری لرستان در نظر گرفته شده است

اخبار ما/لرستان معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: برای اجرای عملیات آبخیزداری سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای لرستان در نظر گرفته شده است.

عباسعلی نوبخت امروز پنجم دی‌ماه در مراسم افتتاح بندسنگی گلچهران و زرشکه بروجرد، اظهار کرد: برای سرسبزی بروجرد و بنا به دستور رهبری و ریاست جمهوری هر میزان نهال که نیاز دارند از طرف منابع طبیعی در اختیار مردم قرار داده خواهد شد.

وی تصریح کرد: در لرستان هر عرصه‌ای که برای احداث پارک در شهر و روستا در نظر گرفته شود توسط منابع طبیعی درخت‌کاری می‌شود و مسیر گردشگری به بندهای خاکی باید هموار شود تا مردم بتوانند از فضای زیبای محیط بندهای خاکی استفاده کنند.

معاون وزیر با اشاره به‌ حماسه ۹ دی، خاطرنشان کرد: این روز، روز بصیرت و میثاق مردم با ولایت‌فقیه است و ولایت‌فقیه همیشه به‌درستی کشور را مدیریت کرده اند.

نوبخت اضافه کرد: انقلاب مانند درخت بلوط است هر چه قدر آن را قطع کنند پایدار خواهد ماند، یکی از دلایل مهم پایداری انقلاب ولایت‌فقیه است، ولایت‌فقیه به‌درستی در همه عرصه‌ها موفق عمل کرده است و لذا دشمنان توان مقابله با انقلاب را ندارند.

وی با اشاره به حوزه آبخیزداری، اظهار کرد: در راستای اجرای عملیات آبخیزداری با توجه به شرایط اعتباری، تفاهم‌نامه جهاد با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) منعقد شده که کل عرصه‌هایی را که کار مطالعاتی آنها انجام شده را فعالیت آبخیزداری انجام دهند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: در همین راستا از ظرفیت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) برای لرستان حدود ۳ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که ۲۶۳ میلیارد تومان آن برای بروجرد در نظر گرفته شده است.

نوبخت ادامه داد: بند خاکی برای شنا کردن مناسب نیست و باید اعتباری برای فنس‌کشی این مخزن در نظر گرفته شود.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا