رویدادها

تشریح ظرفیت‌های هلال احمر برای مقابله با توفان‌های گرد و غبار

رئیس جمعیت هلال احمر از آمادگی جمعیت هلال احمر برای توسعه همکاری‌های ملی و بین‌المللی در راستای مقابله با پدیده گرد و غبار و انتقال تجربیات به کشورهای دیگر خبر داد.

به گزارش اخبار ما، پیرحسین کولیوند در اجلاس بین المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار که در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود، گفت دو میلیون و ۷۰۰ هزار داوطلب با جمعیت هلال احمر همکاری دارند که از این میان ۱۴۰ هزار نفر نخبه هستند و می‌توان از ظرفیت و همکاری این افراد برای اجرای برنامه‌ها و راهکارهای مقابله توفان‌ها ناشی از گرد و غبار اقدام کرد.

وی با تاکید بر این که داوطلبان هلال احمر نقش بسیار مهمی در انجام اقدامات بشردوستانه دارند، گفت: جمعیت هلال احمر در توسعه روابط بین‌الملل اقدامات موثری انجام داده است. جمهوری اسلامی ایران موفق به کسب عالی‌ترین نشان صلیب سرخ جهانی شده است. همچنین در زلزله سوریه و ترکیه جزو اولین کشور کشورهایی بودیم که در منطقه حضور پیدا کردیم و صلیب سرخ جهانی از ایران تقدیر کرد و رئیس‌جمهور ترکیه نیز نشان صلیب سرخ را به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران داد.

کولیوند همچنین به آموزش همگانی محله‌محور و آموزش خودامدادی و دگرامدادی اشاره کرد و گفت: این جمعیت در جهت پیشگیری از حوادث و آموزش به مردم اقدامات موثری انجام می‌دهد. بر اساس همین آموزش‌ها می‌توان در جهت اقدامات مقابله با توفان‌های گرد و غبار عمل کرد.

کولیوند گفت: مدتی پیش به‌منظور پیشگیری از وقوع تغییرات اقلیمی در بسیاری از شهر ایران توسط ۱۰ هزار داوطلب جوان برای پیشگیری از آثار مخرب تغییرات اقلیمی، ۱۰۰ هزار نهال کاشته شد و این اقدام در کمتر از ۲۰ دقیقه در سراسر کشور صورت گرفت.
رئیس جمعیت هلال احمر بیان کرد: این جمعیت یک جمعیت ملی پیشرو است و اقدامات موثری برای پیشگیری، آموزش و مقابله با بلایای طبیعی انجام می‌دهد. همچنین در همین راستا جمهوری اسلامی ایران در اجلاس کاپ ۲۷ شرکت کرد و در کاپ ۲۸ هم مشارکت خواهد داشت.

براساس گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط‌زیست، وی همچنین از آمادگی جمعیت هلال احمر برای توسعه همکاری‌های ملی و بین‌المللی در راستای مقابله با پدیده گرد و غبار و انتقال تجربیات به کشورهای دیگر خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر نقش اساسی در کمک‌رسانی فوری به حادثه‌دیدگان در حوادث مختلف اعم از حوادث حوادث و بلایای طبیعی دارد و در جهت افزایش تاب آوری جامعه نیز اقداماتی انجام می‌دهد.

انتهای پیام

تیم خبری مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا