رویدادها

تهیه اطلس نقاط بحرانی در استان تهران / لایروبی مسیل‌ها رصد می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از تهیه اطلس نقاط حساس و آسیب پذیر خبر داد و بر ضرورت لایروبی رودخانه ها تاکید کرد و گفت: ستاد بحران در دوران پسابرجام در کنار مردم است.

به گزارش اخبار ما حامد یزدی آنلاین بعدازظهر دوشنبه در نشست خبرنگاران به مناسبت جلسه بررسی مشکلات و مسائل سیل مردادماه فیروزکوه در منطقه “مازدران” که دیروز با حضور محسن منصوری استاندار تهران برگزار شد، گفت. بیان کرد: در دیدار حضوری با اهالی منطقه “مزدرانا” مشکلات و مشکلات مردم این منطقه به گفتگو نشستیم و گزارشی از کارها در رابطه با اقدامات انجام شده به مردم عزیز ارائه کردیم.

وی با بیان اینکه از 16 تا 20 مرداد ماه سال 1401 روستای مزداران چهار بار تحت تاثیر بارندگی های شدید و ناگهانی ناشی از بارش های موسمی قرار گرفت، گفت: آخرین بارندگی خسارات جانی و مالی زیادی در این روستا برجای گذاشت و اکنون پس از حدودا. ۴۳ روز است که اقدامات مناسبی برای کاهش آلام مردم سیل زده انجام شده و معتقدیم مردم در دوران پس از سیل نباید احساس تنهایی کنند و از خسارات وارده به آنها غفلت شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از تهیه اطلسی از نقاط بحرانی و آسیب پذیر استان تهران خبر داد و افزود: با بررسی های تیم بازرسی مدیریت بحران از منطقه «مزدران» متاسفانه به دلیل حجم زیاد حجم بارندگی دریافتی، ویژگی های اکولوژیکی، کمبود پتانسیل اکولوژیکی برای دریافت این میزان بارش و از همه مهمتر دستکاری محیط زیست از طریق ساخت و ساز ساختمان، تغییر کاربری اراضی، عدم وجود پروژه سیستم زهکشی مناسب. و عدم رعایت حریم بستر رودخانه موجب خسارات اقتصادی شده است، لذا ایجاد اطلس نقاط بحرانی و آسیب پذیر اقدام مناسبی برای پیشگیری از بلایای طبیعی است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداری مسئول برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز هستند و موظف به انجام اقدامات پیشگیرانه در این زمینه هستند، گفت: اکنون مهم ترین کار اقدام برای رفع خسارات و مخاطرات است. مراکز در معرض خطر سیل که مسئولیت آن بر عهده این نهادها است

یزدی آنلاین حمایت های مردمی در دوران پسابرجام را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در سیل اخیر ستاد مدیریت بحران با ظرفیت کامل بود و یکی از مهم ترین مواردی که پس از بحران باید به آن توجه شود تداوم کمک ها و حمایت ها است. این بخش همیشه تاکید می کند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران تصریح کرد: فعالیت ماشین آلات، نیروهای امدادی و اعضای ستاد مدیریت بحران تا زمانی که مردم بخواهند و احساس نیاز به کمک کنند ادامه خواهد داشت و سهل انگاری در این زمینه قابل قبول نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، وی به مرحله بهبودی پس از بحران اشاره کرد و گفت: اسکان موقت سیل زدگان، اقدامات بازسازی و عمرانی مناطق سیل زده، بازگشایی تمامی راه های روستایی آسیب دیده از سیل، نظارت ویژه و رعایت لایروبی. قنوات و رودخانه ها و تاکید بر تسریع در روند لایروبی رودخانه پایش شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا