اقتصادی

توافق ایران و آذربایجان برای بهره‌برداری از پل آستاراچای تا ۴ ماه آینده

روسای کمیسیون‌ مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان در گفت‌وگوی تلفنی بر تکمیل زیرساخت‌های پل آستاراچای و بهره‌برداری از آن تا چهار ماه آینده توافق کردند.

به گزارش اخبار ما، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان ظهر امروز طی گفت‌وگوی تلفنی با شاهین مصطفی‌یف معاون نخست وزیر آذربایجان بر توسعه روابط دو کشور تاکید کرد.

طی این گفت‌وگوی تلفنی، دو طرف نسبت به تسریع انجام امور باقی مانده مربوط به پل آستاراچای و تکمیل آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن توافق کردند و مقرر شد این پل ظرف چهار ماه آتی به بهره‌برداری برسد.

نیروگاه خداآفرین به زودی وارد مدار می‌شود

تسریع در آماده سازی نیروگاه خداآفرین برای بهره‌برداری و وارد مدار شدن از دیگر موضوعاتی  بود که از سوی طرفین مورد تاکید قرار گرفت.

روسای کمیسیون‌ مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان در ادامه توافق کردند تا جلسات تلفنی آن‌ها به صورت منظم و هر دو هفته یک بار تا حصول نتایج توافقات ادامه یابد.

مصطفی‌یف در این تماس با اشاره به دیدار اخیری که در شهر آستارا برگزار شد، ضمن قدردانی از بذرپاش برای برگزاری منظم جلسات در سطوح بالا، پیام دولت و شخص رئیس جمهور آذربایجان را مبنی بر مهم و موثر ارزیابی کردن این دیدارها ابلاغ کرد.

معاون نخست وزیر آذربایجان همچنین از پیگیری جدی وزیر راه و شهرسازی کشورمان در موضوعات مطرح شده میان دو کشور و تشکیل کارگروه‌های ویژه برای به ثمر رسیدن توافقات قدردانی و ابراز خرسندی کرد.

در ادامه دو طرف نمایندگانی برای پیگیری مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان و ارائه گزارش منظم تعیین کردند.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، معاون نخست وزیر آذربایجان در پایان در راستای افزایش مناسبات و توسعه روابط تهران و باکو، از وزیر راه و شهرسازی کشورمان برای سفر به آذربایجان دعوت کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا