اقتصادی

توسعه و استقرار سامانه‌های پایش و کنترل سوانح و خطا‌های رانندگی 

طرحی کلان در قالب«طراحی و ساخت تجهیزات و سامانه رصد، پایش و کنترل سوانح و خطا‌های رانندگی» در دستور کار کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، بر اساس آمار ارائه‌شده توسط سازمان‌های مرتبط در کشور روزانه ۸۰۰ نفر در سوانح رانندگی جان خود را از دست می‌دهند و در این میان با وارد آمدن خسارات مادی و معنوی به خانواده‌ها و کشور سازمان‌های بیمه‌ای و شرکت‌های حوزه حمل‌ونقل و ترابری نیز متضرر می‌شود.

بر این اساس کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر، طرحی کلان در قالب«طراحی و ساخت تجهیزات و سامانه رصد، پایش و کنترل سوانح و خطا‌های رانندگی» را در دستور کار خود قرارداد تا ضمن طراحی و ساخت این تجهیزات و نرم‌افزار‌ها با کمک استادان دانشگاه‌ وهم افزایی آنان این طرح کلان را برای بهره‌مندی از توان صنعت بیمه و حمایت‌های مادی و معنوی آنان به دست‌اندرکاران صنعت بیمه عرضه کند.

پرویز کرمی مدیرعامل کارخانه نوآوری آمپر در این نشست با اشاره به دستاورد‌ها و توانمندی‌های مجموعه آمپر از ورود یکی از استارت‌آپ‌های مستقر در شتاب‌دهنده‌های آمپر (شتاب‌دهنده آمپر چنج) و (آمپر درایو) به اکوسیستم صنعت بیمه و سامانه کمک‌راننده پیشرفته خبر داد و به معرفی زمینه همکاری‌های مشترک با شرکت‌های بیمه پرداخت.

وی به پروژه‌های در دست اقدام کارخانه نوآوری آمپر در حوزه ساخت تجهیزات و سامانه‌های رصد و پایش سوانح و خطا‌های رانندگی در کم کردن تصادفات از طریق به‌کارگیری این فناوری‌های هوشمند در خودروها، ارائه و بهره‌مندی از سامانه‌ها، سخت‌افزار‌ها و نرم‌افزار‌های ایران ساخت به‌منظور پایش و کنترل، سوانح و خطا‌های انسانی (کمک‌راننده پیشرفته) که توسط استارتاپ‌های حاضر در کارخانه نوآوری آمپر و میزان پیشرفت و توانمندی این پروژه‌ها با بهره‌گیری از دانش فنی اساتید و دانشجویان و نیز همکاری‌های فنی تخصصی میان دانشگاه و مجموعه آمپر اشاره کرد.

مدیران صنعت بیمه نیز ضمن استقبال از فعالیت‌های مجموعه آمپر بر ادامه همکاری با استارت‌آپ‌های زیرمجموعه این کارخانه نوآوری تأکید کردند و با اشاره به اقداماتی که در حوزه صنعت آغازشده از نقش مؤثر شرکت‌های بیمه بر شناسایی نیاز‌های هر یک از مشتریان، کاهش پیچیدگی و ساده‌سازی عملیات با استفاده از راه‌حل‌های ابتکاری و به‌کارگیری فناوری‌های نوین و ارائه خدمات بیمه‌ای در قالب پلتفرم را مطرح کردند.

دبیران ارشد حوزه صنعت بیمه با توانمندی‌ها و دستاورد‌های کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر در حوزه صنعت بیمه و استارت‌آپ‌های حاضر در این کارخانه آشنا شدند.

 کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر در فضایی به وسعت ۱۰ هزار متر و در دو سوله مجزا هر سوله دوهزارمتربع و در سه حوزه حمل‌ونقل، سلامت و سالمندی،‌ای تی‌ای اینترنت اشیا و هوش مصنوعی و بیمه با داشتن دفاتر و فضای کار اشتراکی و فب لب تخصصی به‌عنوان بازوی نوآوری هلدینگ رایزکو در حال فعالیت است.

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا