بین الملل

جانسون خود را پیشوا و پادشاه می‌خواند!

این کتاب براساس توضیحات «مایکل گوو» یکی دیگر از چهره‌های ارشد حزب محافظه‌کار انگلیس می‌گوید: اندکی پس از انتخابات ۲۰۱۹ انگلیس که طی آن حزب محافظه‌کار اکثریت را با ۸۰ کرسی در پارلمان کسب کرد، جانسون به‌طرز عجیبی با دومینیک کامینگز، مشاور ارشدش وارد یک مشاجره شد.

طبق توصیف مایکل گوو، جانسون احساس می‌کرد مثل اینکه “همچون یک اسب نجیب پرشور، با لجام و تازیانه‌ای قوی تحت کنترل قرار گرفته است” و در عین حال کامینگز مسائلی را که می‌توانست توجه نخست‌وزیر را جلب یا دفع کند، مدیریت می‌کرد. روزنامه تایمز افزود که این موقعیت، بوریس جانسون را به شدت آشفته کرده بود.

براساس تکه‌هایی از این کتاب، برخی‌ روزها بوریس جانسون این حرکات را به شوخی می‌گرفت و با خنده از آن‌ها عبور می‌کرد اما برخی روزها نمی‌توانست چنین کاری کند. در نهایت، این نخست‌وزیر سابق انگلیس تلاش کرد با اظهارات خود کنترل امور را به دست بگیرد و در این راستا تاکید کرد: «کنترل همه چیز در دست بنده است. من پیشوا هستم. بنده پادشاهی هستم که تصمیمات را می‌گیرد.»

در این کتاب که توسط آنتونی سلدون و ریموند نیول نوشته شده، آمده است که جانسون نامزد خود را که اکنون همسرش شده، به عنوان فردی توصیف کرده که “کنترل و نفوذی” در او داشته است.

همچنین ذکر این نکته حائز اهمیت است که واژه “پیشوا” در انگلیسی (Fuhrer) و در آلمانی (Führer) به معنای رهبر یا راهنماست که عموما با شخص آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی، شناخته می‌شود.

311311

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا