بین الملل

حمله موشکی یمن به بندر «ایلات» در جنوب اراضی اشغالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین اخبار ما، «سرتیپ یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز (۱۵ آذر) در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) از حمله موشکی به منطقه ایلات در جنوب فلسطین اشغالی خبر داد.

او در ادامه تاکید کرد حملات ارتش یمن به اراضی اشغالی فلسطین و همچنین جلوگیری از کشتی‌های اسرائیلی در دریای مکران و دریای سرخ تا زمان توقف تجاوزات علیه غزه ادامه خواهد داشت.

شبکه المیادین به نقل از رسانه‌های اسرائیلی از به صدا درآمدن آژیر خطر در بندر «ایلات» خبر داد و نوشت که ساکنان ایلات شنیدن دست‌کم صدای دو انفجار را گزارش کرده‌اند. 

رسانه‌های صهیونیستی همچنین اعلام کردند که در پی رصد یک فروند موشک بر فراز دریای سرخ که بندر ایلات را نشانه گرفته بود، پدافندهای هوایی این رژیم فعال شد.


موشک یمنی بر فراز منطقه «ام الرشاش» در شبه جزیره سیناء

در این راستا «محمد العاطفی» وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن نیز گفته است که دریای سرخ از خلیج عقبه تا باب المندب، برای رژیم صهیونیستی منطقه ممنوعه به شمار می‌رود.

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز نیز به نقل از مرکز تجارت دریایی انگلیس مدعی وقوع یک حادثه امنیتی در دریای سرخ شد و نوشت که این مرکز اعلام کرده گزارش‌هایی در خصوص وقوع یک حادثه امنیتی با مشارکت یک پهپاد در دریای سرخ و به طور مشخص در ۴۷ مایلی بندر الحدیده یمن دریافت کرده است. 

دولت یمن ۲۸ آبان گذشته، در سایه تداوم نسل‌کشی بی‌رحمانه در غزه، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کشتی‌هایی که دارای پرچم رژیم صهیونیستی، مورد استفاده این رژیم یا تحت مالکیت اسرائیلی‌ها باشند را هدف قرار می‌دهد و پس از آن، این وعده خود را عملی کرد. پس از حمله موشکی و پهپادی نیروی دریایی یمن به دو کشتی اسرائیلی در دریای سرخ ، واشنگتن نیز وارد عمل شد و تحرکاتی با هدف اعلامی ایجاد کریدور امن برای کشتی‌های اسرائیلی را آغاز کرد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا