درخواست عباس از حماس برای تسریع در تحقق معامله تبادل اسرا

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از جنبش حماس خواست هرچه سریع‌تر معامله تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی را محقق کند.

به گزارش اخبار ما، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از جنبش حماس خواست هرچه سریع‌تر معامله تبادل اسرا را برای ممانعت از حمله احتمالی رژیم صهیونیستی به شهر رفح که قربانیان آن به هزاران نفر خواهد رسید، محقق کند.

به نقل از خبرگزاری فلسطینی وفا، محمود عباس گفت: تسریع در تحقق معامله تبادل اسرا می‌تواند مانع فاجعه دیگری برای ملت فلسطین شود که خطرناک بودن آن کمتر از فاجعه (نکبة) سال ۱۹۴۸ نیست.

وی همچنین از آمریکا و «کشورهای عربی دوست» خواست با جدیت و سرعت زیاد برای محقق کردن این معامله برای ممانعت از پیامدهای جنگی ویرانگر تلاش کنند.

براساس گزارش رسانه‌ها مذاکرات قاهره میان هیئت‌های رژیم صهیونیستی، آمریکا، قطر و مصر درباره معامله تبادل اسرا سه شنبه بدون هیچ‌گونه پیشرفت ملموسی به پایان رسید و اختلاف اصلی در این مذاکرات درباره تعداد اسرایی است که حماس خواهان آزادی آنها در ازای آزادی اسرای اسرائیلی به ویژه سربازان اسیر است. اما این مذاکرات طی چند روز آینده نیز ادامه خواهد داشت.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی یکشنبه گزارش دادند ارتش این رژیم طرح عملیاتی را برای انجام عملیات زمینی در رفح تصویب کرده است. این در حالی است که هشدارهای منطقه‌ای و بین‌المللی درباره حمله زمینی به رفح افزایش یافته است چرا که صدها هزار آواره فلسطینی به این منطقه پناه برده‌اند.

جنگ در نوار غزه برای صد و سی و یکمین روز ادامه دارد و حملات اشغالگران سراسر این باریکه را در برگرفته و هشدارهایی درباره خطرات حمله به شهر شلوغ رفح که مردم از شمال و مرکز نوار به آن آواره شده‌اند، افزایش یافته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا