رویدادها

دستگیری ۳۰ هزار سارق منزل و خودرو/شناسایی حدود ۱۰۰ باند سرقت مسلحانه و خشن

سخنگوی فراجا با اشاره به طرح مقابله با سرقت طی دو ماه گذشته، از دستگیری ۳۰ هزار سارق منزل و خودرو و همچنین انهدام بالغ بر ۲۰ شبکه سرقت بین بخشی در استان‌ها خبر داد.

به گزارش اخبار ما و بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار سعید منتظرالمهدی در تشریح جزئیات اجرای طرح مقابله با سرقت بیان داشت: از زمان شروع عملیات جدید پلیس در طی دو ماه گذشته در خصوص مقابله با سرقت ۳۰ هزار سارق منزل و خودرو توسط پلیس دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

سخنگوی فراجا در ادامه با اشاره به انهدام بالغ بر ۲۰ شبکه سرقت بین بخشی در استانها گفت: در این مدت دستبند پلیس بر دستان ۹۷۰ مالخر زده شد که در همین راستا بالغ بر ۸۰ درصد اموال سرقتی توسط پلیس کشف و ضبط گردید؛ لذا شهروندان جهت اطلاع از پیدا شدن اموال سرقتی به سایت “نما دات پلیس دات ای آر” مراجعه و نسبت به پیگیری اموال مسروقه خود مطلع شوند.

سردار منتظرالمهدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کشف قابل توجهی از خودروهای سرقتی، افزود: ۷۰ درصد جرایم جنایی در کمتر از ۴۸ ساعت در این طرح توسط کارآگاهان کشف گردید.

وی تشکیل ستاد رسیدگی به پرونده‌های راکد سرقت و به جریان انداختن مجدد ۵ میلیون پرونده راکد که در سال‌های گذشته به نتیجه نرسیده بود را از دیگر اقدامات این طرح بر شمرد.

وی در ادامه افزود: سرقت از آشکارترین و رتبه‌دارترین جرایم دنیا و ایران است؛ فراجا در طرح ویژه مقابله با سرقت، عمده نیروها و امکانات خود را بسیج کرده که در نهایت، در دو ماهه اخیر بیش از ۳۰ هزار سارق منازل و لوازم داخل خودرو شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با سرقت‌های خشن و مسلحانه نیز در دستور کار فراجا قرار دارد، گفت: در همین راستا حدود ۱۰۰ باند سرقت مسلحانه و خشن شناسایی و ۸۵ درصد عاملان و مجریان سرقت‌های مسلحانه در این مدت کوتاه دستگیر شده‌اند.

سخنگوی فراجا در پایان نقش مردم را در پیشگیری از سرقت مهمترین و بالاترین نقش عنوان نمود و اظهار داشت: بعضی وقت‌ها شهروندان خانه خود را با بانک و صندوق ذخیره و امانت اشتباه می‌گیرند؛ چراکه جای پول، سکه و طلا در صندوق امانات بانک‌ها است و البته بانک‌ها می‌بایست در ازای تسهیلات با قیمت مناسب برای ایجاد صندوق‌های امانات به کمک مردم بیایند. آنچه مسلم است برای کاهش نرخ وقوع سرقت در جامعه همگان می‌بایست در میدان بیایند و نقش خود را ایفا نمایند که در این میان خود مردم مهمترین و بالاترین نقش را در پیشگیری از سرقت با رعایت آموزش‌های پلیس ایفا می‌کنند، از نصب دوربین و حفاظ و روشنایی و نگهبان محله تا عدم نگهداری پول و سکه و طلا در منزل. پلیس نیز با افزایش گشت‌زنی‌های خود در محله ها به وظایف خود عمل خواهد کرد.

انتهای پیام

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا