بین الملل

دولت عراق در توافقنامه‌های بورسیه تحصیلی با آمریکا تجدیدنظر کند

دبیر کل «عصائب اهل الحق» عراق، از دولت بغداد خواست تا در توافقنامه‌ها و برنامه‌های بورسیه تحصیلی با آمریکا تجدیدنظر کند.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از پایگاه خبری «شفق نیوز»، «قیس الخزعلی» دبیر کل عصائب اهل الحق در خطبه‌های نماز عید سعید قربان بیان اینکه قدرت‌های بزرگ عزم و اراده عجیبی برای گسترش همجنس گرایی دارند، گفت: ما قبلا” نسبت به عملکرد ترویج همجنس گرایی هشدار داده بودیم.

وی با اشاره به اینکه تلاش‌هایی برای برافراشته شدن پرچم همجنس گرایی در سفارتخانه و کنسولگری کشور‌های غربی در بغداد و کردستان انجام شد، افزود: پروژه ترویج همجنس گرایی، ارزش ها، اخلاقیات و دین و خانواده و فرزندان را هدف قرار می‌دهد.

دبیرکل عصائب اهل الحق عراق با هشدار به اینکه ما با بزرگترین تهدید گسترش همجنس‌بازی مواجه هستیم، افزود: آنچه آمریکا اعلام کرده است که یک ملت همجنس‌گرا است به این معناست که آن‌ها ملتی منحرف و غیرعادی هستند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر سازمان‌های ملل متحد آنچه را که خواست آمریکا است اجرا می‌کنند، افزود: آمریکا می‌خواهد همجنس گرایی را در جوامع مسلمان گسترش دهد.

الخزعلی اظهار داشت که سفارت آمریکا در عراق به دنبال گسترش همجنس گرایی در این کشور مسلمان است.

وی از نخبگان و رسانه‌های عراق خواست تا در برابر این پروژه آمریکایی بایستند و در عین حال هشدار داد که برنامه تحصیلی آمریکا که کودکان را هدف قرار می‌دهد تهدیدی برای عراق است.

دبیرکل عصائب اهل الحق با اشاره به اینکه برنامه اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری توسط واشنگتن نیز تهدیدی برای عراق است، از دولت عراق خواست تا در توافقنامه‌ها و برنامه‌های بورسیه تحصیلی با آمریکا تجدید نظر کند.

وی بر لزوم انجام وظیفه ملی و دینی برای جلوگیری از گسترش همجنس گرایی در عراق تاکید کرد و از دولت این کشور خواست تا وظایف خود را برای محافظت از شهروندان و حفاظت از فرهنگ اسلامی عراق در برابر پروژه همجنس گرایی مد نظر غرب، انجام دهد.

الخزعلی همچنین تاکید کرد که دولت عراق باید از هرگونه توافق با واشنگتن تحت عنوان جدید خودداری کند.

الخزعلی همچنین با بیان اینکه عراق گام‌های مطمئنی را در راستای حاکمیت سیاسی و استقلال تصمیم گیری بر داشته است، گفت: ما اقداماتی را که عراق در نزدیک کردن کشور‌های منطقه به یکدیگر انجام می‌دهد، تبریک می‌گوییم.

وی با اعتقاد بر اینکه تا زمانی که نیرو‌های خارجی در این کشور پایگاه دارند و جنگنده‌های آن‌ها بر فراز کشور در حال پرواز باشند، حاکمیت نظامی در عراق ناقص است، افزود: هماهنگی نیرو‌های مقاومت موجب ثبات کنونی کشور شده است و این ثبات ناشی از اقدامات آمریکایی‌ها نیست.

دبیر کل عصائب اهل الحق هدف از به بن‌بست کشاندن امور سیاسی عراق را سازش با رژیم صهیونیستی دانست و گفت: ثبات امنیتی کنونی در عراق ناشی از تصمیم مسئولانه‌ای است که گروه‌های مقاومت در جریان بن بست سیاسی اتخاذ کردند و تصمیم آن‌ها برای ایجاد هماهنگی مهمترین تصمیمی بود که منجر به تشکیل دولت فعلی شد.

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا