بین الملل

دیدار امیرعبداللهیان با امیر قطر

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری آنلاین اخبار ما، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در چهارمین مقصد سفرش به منطقه در پی تحولات اخیر در فلسطین اشغالی و نوار غزه در دوحه حضور دارد، امروز (یکشنبه) ۲۳ آنلاین ماه با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

 

این سومین سفر امیرعبداللهیان به دوحه پس از تصدی وزارت خارجه است.

حسین امیرعبداللهیان بامداد سه‌شنبه (۳۰ خرداد ماه) در دومین سفرش به قطر وارد فرودگاه دوحه شد. او ۲۱ دی ماه ۱۴۰۰ و در ادامه سفرش به منطقه و پس از حضور در عمان، به دوحه رفت و با همتای قطری و امیر قطر دیدار و گفت‌وگو کرد. وی همچنین در سفر آیت‌الله رئیسی به قطر نیز او را همراهی کرد.

 

 

وی پیش از این هم با شیخ محمد بن عبدالرحمن نخست وزیر و وزیر خارجه قطر دیدار و گفت‌وگو کرده بود. 

امیرعبداللهیان در دیدار با همتای قطری با اشاره به جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه گفت: «در حالیکه این حجم از مردم فلسطین روزانه توسط رژیم صهیونیستی کشته می‌شوند، دولت آمریکا از دیگران دعوت به خویشتنداری می‌کند و در عین حال حمایت‌های نظامی و همه جانبه خود را به رژیم جنایتکار صهیونیستی افزایش داده است. در صورت ادامه جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم و شهروندان فلسطین، هیچ کس نمی تواند تضمین کند که شرایط در منطقه به‌ همین شکل باقی بماند».

 

 

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر و وزیر خارجه قطر نیز با اشاره به اتفاقات جاری فلسطین، مشورت‌های بین دو کشور را حائز اهمیت خواند و گفت: ادامه این وضعیت و حملات اسرائیل علیه غزه و مردم فلسطین نگران کننده است. 

امیرعبداللهیان شب گذشته نیز با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی پیش از قطر به عراق، سوریه و لبنان سفر و با مقامات این کشورها دیدار و درباره وضعیت فلسطین اشغالی گفت‌وگو کرده بود.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا