بین الملل

روسیه: انبار مهمات نیروهای اوکراینی در زاپروژیا منهدم شد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز سه شنبه در بیانیه‌ ای در خصوص روند ادامه عملیات ویژه روسیه در اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: ۴ حمله گروه های تهاجمی نیروهای مسلح اوکراین در محور دونتسک دفع شد و حدود ۲۲۵ نظامی اوکراین کشته و زخمی شدند.

وزارت دفاع روسیه در این خصوص می‌ افزاید: در محور زاپروژیا، ۲ حمله نیروهای مسلح اوکراین در منطقه شهرک رابوتینو دفع شد؛ همچنین، حدود ۱۷۰ نظامی اوکراینی کشته شدند.

بیانیه مذکور در ادامه اضافه می‌ کند: در محور دونتسک جنوبی، حدود ۱۷۵ سرباز اوکراینی کشته و زخمی شدند. در محور کراسنولیمانسکی، ۳ حمله نیروهای مسلح اوکراین دفع شد. تلفات اوکراین از ۷۰ نفر نیز فراتر رفت.

این بیانیه در ادامه می‌ افزاید: در حوالی شهر اوریخوف در منطقه زاپروژیا، یک انبار مهمات نیروهای مسلح اوکراین منهدم شد.

ضدحملات ارتش اوکراین که از ماه‌ ها پیش مقامات و رسانه‌ های غربی و اوکراینی با آب‌وتاب فراوان وعده آن را داده بودند، سرانجام ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) بی‌سروصدا و بدون اعلام رسمی در محورهای مختلف آغاز شد و بنا بر گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی نه تنها تاکنون موفق به شکست خطوط دفاعی ارتش روسیه و پیشروی چشمگیری نشده‌اند، بلکه حجم زیادی از تجهیزات نظامی مدرن اهدایی غربی‌ها نیز در این ضدحملات نابود شده یا سالم به تصرف نیروهای ارتش روسیه درآمده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین تا پیش از این مدام تأکید می‌کرد ارتش اوکراین عزم خود را جزم کرده که در ضدحملات بهاره، نه‌تنها مناطق شرقی ازدست‌رفته را از روسیه پس بگیرد، بلکه آخرین سرباز روس‌ها را نیز از شبه‌جزیره کریمه که در سال ۲۰۱۴ پس از برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد، اخراج کند؛ اما خبرهای میدان جنگ تاکنون چشم‌انداز روشنی را پیش چشم زلنسکی و غربی‌ها قرار نداده است.

۳۱۰۳۱۰

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا