رویدادها

زندانیان گوانتانامو علائم «پیری زودرس» دارند

آفتاب‌‌نیوز :

 پاتریک همیلتون، رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ گفت: ما از دولت آمریکا و کنگره این کشور می‌خواهیم تا برای رسیدگی به وضعیت زندانیان و یافتن راه‌حل‌هایی مناسب و پایدار در این زمینه با یکدیگر همکاری کنند. اقدامات لازم برای رسیدگی به وضعیت زندانیان گوانتانامو باید یک اولویت باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این اظهارات همیلتون پس از ۲۰ سال وقفه و دیدار از این زندان در ماه مارس، انجام شد. وی گفت که هنگام بازدید از زندانیان این زندان و اینکه آن‌ها دچار “پیری زودرس” شده‌اند، “شوکه” شده است.

این مقام ارشد کمیته بین‌المللی صلب سرخ خواستار رسیدگی به وضعیت جسمانی و روانی زندانیان شد و همچنین تاکید کرد که این افراد باید بیشتر با خانواده‌های خود در تماس باشند.

در همین رابطه سخنگوی پنتاگون گفت: وزارت دفاع ایالات متحده هم اکنون در حال بررسی این گزارش است.

این بازداشتگاه توسط جورج دبلیو. بوش، رئیس جمهوری اسبق آمریکا برای محبوس کردن مظنونان “تروریست خارجی” که در خارج از این کشور پس از حملات ۱۱ سپتامبر دستگیر شده بودند، ایجاد شد. چندین دولت آمریکا متعهد شدند که آن را تعطیل کنند، اما همچنان این زندان بدنام عمدتا به دلیل موانع قانونی و سیاسی باز مانده است.

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا