بین الملل

سازمان ملل: بیش از ۱۳۰۰ ساختمان در غزه در پی حملات اسرائیل تخریب شدند

سازمان ملل اعلام کرد، با گذشت یک هفته از حملات جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، بیش از ۱۳۰۰ ساختمان در این منطقه ویران شدند.

به گزارش اخبار ما، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل امروز شنبه اعلام کرد که در طول یک هفته از حملات متمرکز اسرائیل به نوار غزه، ۱۳۰۰ ساختمان در این منطقه تخریب شدند.

این دفتر در ادامه گزارش داد، ۵۵۴۴ واحد مسکونی در این ساختمان‌ها ویران شده و حدود ۳۷۵۰ واحد مسکونی دیگر خسارات غیرقابل جبرانی دیدند به طوری که دیگر قابل سکونت نیستند.

خبرنگار المیادین در نوار غزه نیز اظهار کرد، بر خلاف ادعاهای رژیم اشغالگر که یک کشتار به راه انداخته و تمامی گذرگاه‌های حیاتی را مسدود کرده، دیگر مناطق امنی در نوار غزه وجود ندارد.

این منبع در ادامه گفت: کادر پزشکی با مشکلات جدی در عملیات‌های امدادرسانی روبه‌رو است و بیمارستان‌ها در غزه دیگر توان پذیرش شهدای بیشتری را در این شرایط پزشکی فاجعه‌بار ندارند.

همزمان رژیم اشغالگر کشتارهای خود علیه غیرنظامیان در نوار غزه را تشدید کرده و آخرین آن در اردوگاه النصیرات، بیت لاهیا و خان یونس بود.

اشغالگران صهیونیست به حملات خود علیه محله‌های مسکونی نوار غزه ادامه داده و سعی در توسعه دایره آتش و درگیری دارند.

خبرنگار المیادین صبح امروز اعلام کرد که تعداد شهدای فلسطینی به ۲۰۰۰ تن از جمله صدها زن و کودک افزایش پیدا کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا