بین الملل

سی‌ان‌ان: پاسخ بایدن به مقاومت خاورمیانه پرهیاهو ‌اما توخالی بود

به گزارش اخبار ما، تارنمای این شبکه تلویزیونی آمریکایی با اشاره به اجبار جو بایدن، ‌رییس‌جمهوری این کشور برای واکنش نشان دادن به کشته شدن نظامیان آمریکایی در خاورمیانه که هفته قبل در اردن اتفاق افتاده بود، نوشت: ایالات متحده احتمالاً برای کاهش خطر تقابل مجدد و یا دادن فرصت برای تغییر مکان و کاهش تلفات شبه‌نظامیان، اقدام نظامی تلافی‌جویانه خود را پس از پنج روز هشدار به مهاجمان، عملیاتی کرد.

ایرنا به نقل از سی ان ان افزود: ممکن است هدف از این وقفه در امان ماندن از خطری باشد که ممکن است با اشتباه گرفتن حملات ایالات متحده با حملات (رژیم) اسرائیل رخ دهد، چرا که در غیر این صورت جرقه انتقام‌جویی علیه اسرائیلی‌ها و تحریک چرخه‌ای دیگر از تشدید تنش‌ها در منطقه اجتناب‌ناپذیر خواهد بود و آمریکا در این شرایط مایل به پذیرفتن عواقب رویارویی با آن نیست.

این مقاله با اشاره به این‌که نه ایران و نه آمریکا خواهان جنگ نیستند افزود: دولت بایدن انتخاباتی در پیش دارد که به سبب آن نیازی به ماجراجویی پرهزینه خارجی دیگر، رویارویی با مشکلات بر سر سیاست‌های (رژیم) ‌اسرائیل یا افزایش قیمت نفت نمی بیند.

نویسنده با اشاره به انتقادات جنگ طلبان مجالس کنگره و سنای آمریکا علیه دولت بایدن برای عدم اتخاذ یک رویکرد صریح و قهرآمیز شبیه تصمیمی که دونالد ترامپ سلف وی در سال ۲۰۲۰ با ترور (شهید) قاسم سلیمانی بلندپایه‌ترین شخصیت نظامی ایران گرفته بود، نوشت: منتقدان بایدن بهتر است به خاطر داشته باشند که ترور (شهید) سلیمانی توسط ترامپ مانع از رسیدن آمریکا به این نقطه بحرانی در خاورمیانه نشد.

311311

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا