رویدادها

شهید راه برگزاری کنسرت شدم تا فضای هنری خوزستان باز شود

آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام رضا کلاه کج گفت: خیلی‌ها مرا شهید راه کنسرت عنوان کرده‌اند. ما شهید راه وطن، مدافع حرم، مدافع سلامت و … داشتیم. فقط در راه هنر شهید نداده بودیم که خوشبختانه ما شهید این راه شدیم.

رضا کلاه کج مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در جریان مراسم معارفه مدیر کل جدید با انتقاد از نوع برکناری خود گفت: ظاهرا مشکل فرهنگ و هنر در خوزستان من بودم که امیدوارم بعد از ما حل شود و خطاب به کسانی که امروز از رفتن من خوشحال شدند می‌گویم که امیدوارم بر این شادی آن‌ها افزوده شود و بدانند که من فرزند این خاک و خوزستان هستم و عاشق این دیار باقی خواهم ماند.

وی در بخش دیگری از گفته‌های خود با اشاره به اعتراض افراد خودسر با خودروی وانت نیسان که در برابر محل برگزاری کنسرت سیروان خسروی در اهواز تجمع کرده و باعث ایجاد حواشی فراوانی در رسانه‌های داخلی و خارجی شدند، افزود: خیلی‌ها مرا شهید راه کنسرت عنوان کرده‌اند.

ما شهید راه وطن، شهید مدافع حرم، شهید مدافع سلامت و … داشتیم. فقط در راه هنر شهید نداده بودیم که چقدر خوب است ما را به عنوان شهید این راه بدانند تا نام “نیسان آبی” در تاریخ خوزستان ثبت شود و آیندگان قضاوت کنند که “نیسان آبی” هم می‌تواند تحول ایجاد کند و معجزه‌ای در فرهنگ و هنر کشور بوجود آورد.

وی ضمن تاکید بر نادرست بودن لغو کنسرت پس از ماجرای نیسان آبی در اهواز تصریح کرد: هر چیزی که قانون رسمی جمهوری اسلامی است، باید در خوزستان نیز اجرا شود و اگر کسی مخالف فرهنگ و هنر در این استان است، رسما اعلام کند تا مردم مواضع او را بدانند.

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد خوزستان ادامه داد: اگر کسی حرفی میزند و مسئولیتی را می‌پذیرد باید شهامت داشته باشد. اگر کسی در خوزستان مخالف کنسرت است من در راه کنسرت شهیدم شدم تا فضای هنر استان باز شود.

حجت الاسلام رضا کلاه کج نارضایتی برخی افراد با نفوذ استان و طبق آنچه وی «کدخدا» و «پدرخوانده» نامیده است را دلیل برکناری زودهنگام خود در آیین تودیع عنوان کرد.

تیم خبری مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا