بین الملل

صحبت‌های کوشنر درباره پشت پرده انتخاب عربستان به عنوان اولین مقصد خارجی ترامپ

داماد و مشاور دونالد ترامپ از پشت پرده انتخاب عربستان به عنوان اولین مقصد خارجی وی بعد از برعهده گرفتن پست ریاست جمهوری در ۲۰۱۶ خبر داد.

به گزارش اخبار ما، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جارد کوشنر، داماد و مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در جلسه گفتگویی در مرکز طرح آینده سرمایه‌گذاری در میامی گفت: بسیاری از مردم کلاسیک پیشنهاد می‌دادند ترامپ به عنوان اولین مقصد خارجی خود بعد از برعهده گرفتن پست ریاست جمهوری در ۲۰۱۶ به کانادا یا مکزیک برود و کودکی را ببوسد و کار غیرمفیدی انجام دهد. نه دولت قبلی آمریکا بلکه دو دولت پیشین آشوب بزرگی را در خاورمیانه به راه انداختند. ما وضعیتی را به ارث بردیم که بدتر از آن ممکن نیست. داعش خلافتی در حجم اوهایو داشت. سوریه در جنگ داخلی به سر می‌برد طوری که ۵۰۰ هزار نفر کشته شدند. لیبی بی ثبات بود. یمن و مصر نیز تقریبا بی ثبات بودند. تمام همپیمانان قدیمی آمریکا مثل اسرائیل و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در دوره دولت قبلی آمریکا احساس می‌کردند به حاشیه رانده شده‌اند. زمانی که از ترامپ خواسته شد درباره پرونده خاورمیانه تلاش کند گفت که وی فقط به دنبال اداره مشکلات نیست بلکه خواهان تغییر آن است. در آن زمان توانستیم با محمد بن سلمان، رهبر جوان و ولیعهد عربستان ارتباط برقرار کنیم که او نیز پیام‌هایی را ارسال می‌کرد و می‌گفت خواهان تغییرات بزرگی است.

کوشنر گفت: با ایجاد یک مرکز مبارزه با تروریسم در عربستان و مبارزه با حمایت مالی از تروریسم موافقت شد. این مرکز به واشنگتن فرصت داد تا به نظام مالی در خاورمیانه دسترسی کامل داشته باشد و مانع رسیدن پول به دست طرف‌های تاثیرگذار بد شود و این نقطه تحول اساسی در خاورمیانه بود.

انتهای پیام

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا