بین الملل

عربستان سعودی به ابرقدرت گیمینگ بدل خواهد شد؟

عربستان سعودی این کشور به دنبال راه های مختلف درآمدزایی در آینده است و نمی خواهد اقتصادش وابسته به نفت بماند. در این راستا، این ایالت با پایتخت 38 میلیارد دلار (142 میلیارد ریال سعودی)، می خواهد تا سال 2030 به یک مرکز جهانی تبدیل شود بازی های الکترونیکی (E-Sports) تبدیل شود.

صندوق سرمایه گذاری مستقل عربستان سعودی، Savvy Games Group، سرمایه گذاری را انجام می دهد. بر اساس گزارش ها، 50 میلیارد ریال سعودی برای خرید و توسعه ناشران بازی و 70 میلیارد ریال برای خرید سهام شرکت های بازی سازی هزینه شده است.

علاوه بر این، عربستان سعودی 20 میلیارد ریال در شرکت های بالغ در صنعت بازی و 2 میلیارد ریال در شرکت های نوپا در صنعت بازی و ورزش های الکترونیکی سرمایه گذاری می کند.

صنعت بازی در عربستان سعودی مورد توجه قرار گرفته است

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی و رئیس هیئت مدیره گروه Savvy با بیان اینکه این کشور می خواهد اقتصاد خود را با پتانسیل صنعت بازی توسعه دهد، گفت: ما از پتانسیل های بکر صنعت بازی و بازی استفاده می کنیم. الکترونیک برای تنوع بخشیدن به اقتصاد ما. “ما می خواهیم نوآوری را در صنعت پیش ببریم و سرگرمی و رقابت بازی های الکترونیکی را در سراسر کشور گسترش دهیم.”

آیا عربستان سعودی به یک ابرقدرت بازی تبدیل خواهد شد؟

این اولین بار نیست که عربستان سعودی از سرمایه گذاری خودداری می کند بازی های الکترونیکی و در گذشته این کشور به یک سرمایه گذار فعال در این صنعت تبدیل شده است. در گذشته، صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان بخشی از سهام این شرکت ها بود اکتیوژن بلیزاردالکترونیک آرتز و حتی نینتندو خریده است

علاوه بر این، Savvy قبلاً سهام Embracer Group AB و همچنین بخش بازی‌های الکترونیکی Modern Times Group را به مبلغ 1.05 میلیارد دلار خریداری کرده بود.

مدیر عامل Savvy برایان وارد است. فردی که در گذشته رئیس استودیوهای جهانی اکتیویژن بلیزارد بود.

همه این سرمایه‌گذاری‌ها نشان می‌دهد که عربستان سعودی نمی‌خواهد اقتصادش در آینده به درآمدهای نفتی وابسته باشد و از هم‌اکنون در زمینه‌هایی شروع به کار کرده است که می‌تواند منافع بی‌شماری برای این کشور عربی در آینده داشته باشد.

227227

دکمه بازگشت به بالا