اقتصادی

فراخوان حمایت از طرح‌های فناورانه در حوزه اقتصاد بیابان

مرکز راهبری ستادهای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی ریاست‌جمهوری، مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، دفتر توسعه پایدار و امور فناوری وزارت جهاد کشاورزی و ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان غذا و کشاورزی از طرح‌های فناورانه در حوزه اقتصاد بیابان حمایت می‌کنند.

به گزارش اخبار ما، در راستای فراخوان حمایت از طرح‌های حوزه اقتصاد بیابان از شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و نوآور داخلی و نیز استادان و متخصصان در محورهای مدیریت و نگهداری منابع طبیعی، کشاورزی و محیط زیست بیابان، تولید و توسعه گیاهان مناسب اقلیم بیابان (توسعه گیاهان مقاوم به شوری و کم آبی، ایجاد پارک‌های جنگلی کویری، توسعه کالبدی و معماری سبز در اکوسیستم بیابان، تولید بذر محصولات کشاورزی بیابانی و کشت گیاهان دارویی در بیابان)،تبدیل شن و ماسه (رمل یا ماسه بادی) به خاک کشاورزی (Soilization)، جلوگیری از فرسایش خاک و بیابان‌زدایی، سطوح آبگیر باران، آبخوان‌داری و ذخیره زیرسطحی آب، تحلیل اطلاعات ماهواره‌ای برای هشدارهای زودهنگام (Early Warning) گردوغبار و سایر بلایای طبیعی و … دعوت به مشارکت و همکاری شده است.

مهلت ارسال طرح‌ها تا پایان دی ماه ۱۴۰۲ است.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در مرحله اول، لازم است متقاضیان شرکت در فراخوان «فرم خلاصه طرح پیشنهادی» را تکمیل کرده و فقط فرم تکمیل شده را ایمیل کنند. فرم‌های ارسالی بررسی می‌شوند و متعاقبا در صورت نیاز، اطلاعات تکمیلی از پیشنهاد دهندگان منتخب اخذ خواهد شد، گفتنی است که به پیشنهادهایی که خارج از این روش ارسال شوند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

متخصصان این حوزه می‌توانند خلاصه طرح پیشنهادی خود را در مهلت مقرر به ایمیل مرکز راهبری ستادهای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان به نشانی tad@isti.ir ارسال کنند، همچنین می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۸۳۵۳۲۱۷۴ تماس بگیرند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا