فرمانده تیپ گولانی در ارتش اسرائیل: ضربه دردناکی در الشجاعیه خوردیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین اخبار ما، سرهنگ «یائیر بلای» فرمانده تیپ «گولانی» در ارتش اسرائیل، امروز (22 آذر) حمله روز گذشته نیروهای عزالدین القسام در غزه که منجر به کشته شدن 10 نظامی اسرائیلی شد را «دردناک» توصیف کرد.

به نوشته ویگاه روسیا الیوم، یائیر بلای که در جمع نیروهای تحت امرش سخنرانی می‌کرد، گفت: «ضربه دردناکی بود، دوستان عزیز و جنگجویان و فرماندهانی را از دست دادیم».

 روز گذشته در یکی از پر تلفات‌ترین روزهای صهیونیست‌ها در غزه بود به طوریکه ارتش رژیم صهیونیستی امروز طی بیانیه‌ای اذعان کرد که حدود ساعت ۱۶:۳۰ روز سه‌شنبه نظامیان این رژیم که در حال تهاجم زمینی به محله «الشجاعیه» در شهر غزه بودند، هدف کمین نیروهای مقاومت قرار گرفتند. در این کمین ۱۰ نظامی اسرائیل کشته و ۶ نظامی دیگر زخمی شدند.

«هرتزی هالوی» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل نیز کمین روز گذشته عزالدین القسام را «سخت و خطرناک» توصیف کرده است. بنیامین نتانیاهو نیز گفته است که این حمله «شدید و سخت» بود.

روزنامه یدیعوت آحارونوت با انتشار جزئیاتی از کمین رزمندگان «عزالدین القسام» نوشت که به محض ورود نیروهای تیپ گولانی به محوطه‌ای در محله «الشجاعیه»، رزمندگان عزالدین القسام، یک بمب ضد نفر را بر روی آن‌ها منفجر کردند و همزمان شروع به پرتاب نارنجک و تیراندازی کردند که در این میان چهار نظامی اسرائیلی کشته شدند و در حالی که باقی نظامیان سعی داشتند آن‌ها را از مکان درگیری خارج کنند هدف قرار گرفتند و در مجموع ۱۵ نفر از جمله سرباز و افسر در این کمین کشته و زخمی شدند.


محل کشته شدن نظامیان صهیونیست در «حی الشجاعیه»

 ارتش اسرائیل امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای گفت که از تاریخ هفت اکتبر (۱۵ آنلاین) تاکنون ۴۴۴ سرباز و افسر کشته شده‌اند.

وبگاه شبکه المیادین نیز به نقل از شبکه ۱۲ اسرائیل نوشت که، ۸۲ نفر از این نظامیان از میان تیپ «گولانی» هستند و درجه نظامی ۱۰۳ نفرشان بالاتر از گروهبان است.

طبق این گزارش، تعداد نظامیانی که از ابتدای آغاز حمله زمینی به غزه کشته شده‌اند، به تعداد ۱۲۰ نفر افزایش یافته است.

از سوی دیگر «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم اسرائیل نیز در سخنانی گفت که گردان ۱۳ تیپ ویژه گولانی در جریان حمله حماس در هفت اکتبر بیشتر نیروهایش را از دست داده است. 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا