سلامت

مکمل این ویتامین در کاهش علائم افسردگی موثر است

آفتاب‌‌نیوز :

محققان دریافتند که مکمل‌های ویتامین D اثر کوچک تا متوسطی بر علائم افسردگی در بزرگسالان دارند.

یافته‌ها نشان می‌دهد که تحقیقات بیشتری برای بررسی اثرات ترکیب ویتامین D با درمان‌های استاندارد افسردگی مورد نیاز است.

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، حدود ۵ درصد از بزرگسالان در سراسر جهان مبتلا به افسردگی هستند.

در حالی که هیچ درمان در دسترسی برای افسردگی وجود ندارد، علائم اغلب از طریق درمان‌هایی از جمله روان درمانی و تجویز دارو‌های ضد افسردگی قابل کنترل هستند.

تحقیقات قبلی روابط بین ویتامین D، التهاب و افسردگی را بررسی کرده است. به عنوان مثال، یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ سطوح پایین ویتامین D را با افسردگی مرتبط دانست. مطالعه دیگری در سال ۲۰۱۱ نشان داد که سطوح ویتامین D ممکن است به تنظیم التهاب که با افسردگی مرتبط است کمک کند.

اما یک مطالعه جدید به طور سیستماتیک اثربخشی مکمل‌های ویتامین D را در کاهش علائم افسردگی در مقایسه با دارونما مورد بررسی قرار داده است.

محققان دریافتند که مکمل ویتامین D معادل یا بیش از ۲۰۰۰ واحد (IU) در روز ممکن است به کاهش علائم افسردگی کمک کند، اگرچه آن‌ها خاطرنشان کردند که نتایج آنها، قطعیت بسیار پایینی دارد.

در این مطالعه، میزان ویتامین D مربوط به ۵۳،۲۳۵ شرکت کننده بررسی شد.

به طور کلی، محققان دریافتند که مکمل ویتامین D تأثیر کوچک تا متوسطی بر علائم افسردگی دارد.

محققان خاطرنشان کردند که مکمل ویتامین D به طور کلی تأثیر مثبتی بر ۱۱۱۶ فرد مبتلا به اختلال افسردگی حاد که به عنوان افسردگی بالینی نیز شناخته می‌شود، داشت.

محققان همچنین دریافتند بیمارانی که از دارو‌های ضد افسردگی در کنار مکمل‌های ویتامین D استفاده می‌کردند، اثرات مثبت کوچک، اما از نظر آماری معنی داری را تجربه کردند.

دکمه بازگشت به بالا