رویدادها

نگهداری یک میلیون قلم لوازم آرایشی قاچاق با مجوز «چسب موش»

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از یک میلیون قلم انواع کالاهای قاچاق از انباری در جنوب تهران خبر داد.

سرهنگ مهدی افشاری در گفت‌وگو با اخبار ما، در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی و بهره‌گیری از منابع خبری و اطلاعاتی از دپوی کالای قاچاق در یکی از انبارهای واقع در محدوده خیابان شهید رجایی با خبر شده و رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند. در نتیجه تحقیقات انجام شده نیز مشخص شد که گزارش دریافتی صحیح بوده مقادیری کالای خارجی به وسیله چندین وانت بار به انباری در آدرس  خیابان شهید رجایی جنوب، خیابان شهدای ترانسفو منتقل و در آنجا تخلیه و دپو شده است.

وی با اشاره به اخذ مجوزهای قضایی برای بازدید از این انبار  گفت: ماموران اقدام به بازرسی از این انبار کردند که در جریان آن مشخص شید محل یک باب انبار کالا است که در سامانه انبارها نیز ثبت نشده است. همچنین ماموران با مقادیر انبوهی کالاهای خارجی شامل انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، چراغ قوه، لوازم التحریر خارجی و … مواجه شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه ماموران مجوزهای گمرکی مربوط به این اقلام را خواستار شدند، گفت: در ادامه مشاهده شد که سند گمرکی ارائه شده به ماموران مربوط به چسب موش بوده و با آنچه که در این انبار دپو شده همخوانی ندارد. در واقع این اقلام همگی قاچاق بوده و فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی بود.

افشاری تعداد کالاهای قاچاق را ۷۵۱ هزار و ۴۰ قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، ۳۸۴۰ عدد چراغ قوه، ۱۶۶ هزار و ۶۸۰ عدد لوازم التحریر و … اعلام کرد و گفت: در مجموع بیش از یک میلیون قلم انواع کالاهای قاچاق که همگی تولید کشور چین بود از این محل کشف شد. براساس برآورد کارشناسان ارزش اقلام قاچاق کشف شده بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال است.

وی از دستگیری یک نفر در این رابطه خبر داد و گفت: محل مذکور پلمب شده و در این خصوص پرونده‌ای نیز تشکیل شد که به همراه متهم برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

انتهای پیام

تیم خبری مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا