سلامت

هاچبک برقی کوچک ارزان با برد ۲۳۰ کیلومتری/ عکس

ام‌جی قصد دارد هاچ‌بک کوچک چهارنفره‌ای بنام کومت را به بازار عرضه کند تا بخشی از بازار میکروکارهای الکتریکی را به دست آورد. این خودرو اما در اصل همان وولینگ ایر EV است که در سال ۲۰۲۲ در چین معرفی شد و در مصر هم با نام شورلت اسپارک EV عرضه می‌شود. کومت با ۲,۹۷۴ میلی‌متر طول، ۱,۵۰۵ میلی‌متر عرض و ۱,۶۴۰ میلی‌متر ارتفاع، کمی بزرگ‌تر از سیتروئن آمی با ۲,۴۱۰ میلی‌متر طول و ۱,۳۹۰ میلی‌متر عرض بوده و به میزان قابل‌توجهی از ام‌جی ۳ با طول ۴,۰۵۵ میلی‌متری کوچک‌تر است.

هاچبک برقی کوچک ارزان با برد ۲۳۰ کیلومتری/ عکس

کومت به یک موتور الکتریکی با ۴۱ اسب بخار قدرت و ۱۵۰ نیوتن متر گشتاور مجهز است که نیروی خود را به چرخ‌های عقب تحویل می‌دهد. اعداد مربوط به شتاب و سرعت این هاچ‌بک کوچک الکتریکی اما هنوز اعلام نشده است. یک پکیج باطری لیتیوم یونی ۱۷.۳ کیلووات ساعتی با هر بار شارژ کامل امکان پیمودن تا ۲۳۰ کیلومتر را فراهم می‌کند و شارژ آن با حداکثر ظرفیت ۳.۳ کیلووات صورت می‌گیرد. این یعنی در به خاطر پایین نگه داشتن قیمت، در کومت خبری از شارژ سریع نیست و بنابراین شارژ کامل باطری‌های آن از صفر تا صد درصد حدود هفت ساعت طول می‌کشد.

بیشتر بخوانید:

هاچبک برقی کوچک ارزان با برد ۲۳۰ کیلومتری/ عکس

کابین کومت با توجه به قیمت و اندازه‌اش آن‌قدرها هم ساده و ابتدایی نیست و از نمایشگرهای ۱۰.۲۵ اینچی برای صفحه آمپر و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی بهره می‌برد که از اندروید اتو و اپل کارپلی هم پشتیبانی می‌کند. ازجمله تجهیزات ایمنی این خودرو هم می‌توان به ترمز ABS، دوربین دید عقب، سنسورهای پارک و دو ایربگ اشاره کرد. ام‌جی این خودرو را در هند عرضه می‌کند و با توجه به تجهیزات ایمنی محدود و قوانین سخت‌گیرانهٔ اتحادیهٔ اروپا بعید است در بریتانیا عرضه شود.

هاچبک برقی کوچک ارزان با برد ۲۳۰ کیلومتری/ عکس

قرار است پذیرش سفارشات خرید کومت طی ماه‌های آینده در هند آغاز شود. این خودرو فقط در یک تیپ به فروش می‌رسد و قیمت آن از ۷۹۸ هزار روپیه معادل ۷,۸۰۰ پوند آغاز می‌شود.

58321

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا