رویدادها

هشدار به واحد‌های صنفی درباره بی‌حجابی

آفتاب‌‌نیوز :

سردار مرتضی میرزایی ظهر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه در همه کشور‌ها قوانینی وجود دارد که مردم آن کشور باید نسبت به آن تمکین کنند، افزود: در نظام اسلامی و کشور عزیز ما ایران نیز قوانینی وجود دارد که همگان باید از آن تبعیت کنند تا نظم و امنیت در جامعه برقرار شود.

فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: یکی از مواردی که در قانون به آن پرداخته شده، موضوع رعایت عفاف و حجاب در جامعه است و قانون گذار در خصوص ترک فعل آن جرم انگاری کرده و ضابطان قضائی بر اساس ضوابط و مقررات، موظف به برخورد با مجرمان و تخلفات در این حوزه هستند.

سردار میرزایی اظهار کرد: مطالبه جدی مردم در بخش عفاف و حجاب از مسئولان، رده‌های اجرایی و از ضابطان دستگاه قضائی برخورد بدون اغماض و با قاطعیت است.

وی با اشاره به طرح‌های ویژه فراجا در حوزه عفاف و حجاب در استان از هماهنگی با مسئولان قضائی و استانی در خبر داد و افزود: این طرح از ۲۶ فروردین در استان کلید خورد.

این مقام انتظامی تاکید کرد: در خصوص مطالباتی که مردم در این حوزه دارند، پلیس به هیچ عنوان کوتاه نخواهد آمد و این مطالبات را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به شیوه برخورد پلیس در موضوع عفاف و حجاب، گفت: در طرح ناظر یک، در مرحله اول برخورد با کشف حجاب در داخل خودرو به صورت تذکر و ارسال پیامک است که این کار در حال انجام است و در صورت تکرار توقیف خودرو به صورت سیستمی و در مرحله سوم توقیف خودرو به صورت فیزیکی و معرفی فرد به دستگاه قضائی است.

سردار میرزایی با بیان اینکه افراد می‌توانند نسبت به پیامک ارسالی اعتراض داشته باشند، افزود: برای بار اول پلیس ادعای آنان را قبول می‌کند، اما در صورت تکرار موضوع با افراد، برابر قانون رفتار خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به شیوه اجرای طرح ناظر ۲ که برای متصدیان واحد‌های صنفی است، تصریح کرد: در مرحله اول تخلفات با توجه به بارکد هر واحد صنفی، پیامک تذکر از طریق سامانه و پنل پیامکی ارسال می‌شود و در مرحله دوم واحد صنفی مربوطه توسط اداره نظارت بر اماکن عمومی رأساً به مدت یک هفته پلمب و درمرحله سوم و پس ازآن درصورت تکرار برای هرمرحله یک پرونده قضائی تشکیل می‌شود و پرونده با ذکر تعداد جرم در قالب پرونده الکترونیکی برای اعمال قانون به مرجع قضائی ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه استان مازندران به واسطه اینکه در مسیر گردشگری قرار دارد، شرایط آن نسبت به استان‌های دیگر متفاوت‌تر است، گفت: در بخش‌های گردشگری و تفرجگاه‌ها نیز ما برنامه‌هایی داریم که با همیاری و همکاری سایر سازمان‌ها انجام خواهد شد و مردم هم باید در این مسیر به ما کمک کنند تا این وظیفه به درستی انجام گیرد.

سردار میرزایی در پایان خاطرنشان کرد: هدف دشمنان و معاندان نظام ترویج بی بندوباری و بی عفتی در جامعه است و وظیفه آحاد جامعه هوشیاری در برابر این توطئه‌ها و خنثی سازی آن است.

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا