واشنگتن: همچنان به راه‌حل ۲ دولتی متمرکز هستیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، به‌رغم مخالفت «بنیامین نتانیاهو» و کابینه افراطی‌اش، ایالات متحده همچنان تلاش می‌کند تا این رژیم را نسبت به راه‌حل ۲ دولتی متقاعد کند.

به گزارش اخبار ما، «ودانت پاتل» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک جلسه مطبوعاتی بیان کرد: «این مسئله‌ای است که ما عمیقا بر روی آن متمرکز هستیم. راهکار دو دولتی همچنان هدفی برای وزارت خارجه و رئیس‌جمهور است.»

روزنامه ایندیپندنت به نقل از سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نوشت: «راه‌حل دو دولتی مسئله‌ای است که ما همچنان به تمرکز بر روی آن ادامه می‌دهیم.»

این اظهارات «ودانت پاتل» درحالی مطرح شده است که «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان سفر به کالیفرنیا گفت: به نظر می‌رسد که آمریکا در دیپلماسی خاورمیانه «خسته» شده است.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و کابینه‌اش هیچ نشانه‌ای مبنی بر استقبال از راه‌حل سیاسی برای این درگیری نشان نمی‌دهند و در عوض به تداوم جنایات خود در نوار غزه ادامه می‌دهند.

رژیم صهیونیستی علی‌رغم محکومیت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای همچنان در دویست و بیست و دومین روز جنگ، به تجاوزات خود به غزه ادامه می‌دهد. رژیم اشغالگر پس از آنکه سه‌شنبه هفته گذشته گذرگاه مرزی رفح را اشغال و جریان ورود کمک‌ها به نوار غزه را متوقف کرد، قصد دارد به جنگ نسل‌کشی، قحطی و محاصره فلسطینی‌ها در غزه ادامه دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا