واکنش حماس به ادعای رژیم صهیونیستی درباره کشف اجساد ۳ اسیر در غزه

درپی ادعای ارتش رژیم صهیونیستی مبنی بر کشف اجساد سه اسیر خود در نوار غزه، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی ضمن غیرقابل اعتماد توصیف کردن این ادعا، آن را تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر شکست‌های صهیونیست‌ها ارزیابی کرد.

به گزارش اخبار ما، «عزت الرشق» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در این باره گفت: ما بر عدم اعتماد خود به روایت رژیم تاکید می‌کنیم و همیشه می‌گوییم که حرف آخر همان چیزی است که مقاومت می‌گوید.

طبق گزارش خبرگزاری شهاب، وی افزود: ادعای اشغالگران مبنی بر دسترسی به اجساد برخی از اسرای خود در نوار غزه پس از هشت ماه تجاوز و جنگ نسل کشی علیه مردم ما، حتی در صورت صحت داشتن دستاوردی برای کابینه نازی رژیم اشغالگر محسوب نمی‌شود، بلکه نشان از عملکرد ضعیف ارتش وحشت زده آنها و نیز موید صداقت وعده مقاومت است که اعلام کرده بود دشمن تنها از طریق معامله تبادل اسرا موفق به آزاد کردن اسرای خود خواهد شد و در غیر این صورت تنها می‌تواند به اجساد آنها دست یابد.

الرشق ادامه داد: در حالی که ما نسبت به روایت اشغالگران شک داریم، تأکید می‌کنیم که این ادعا چیزی جز تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر تلفات و شکست اسفبار آن در برابر رشادت‌های مقاومت و رشادت‌های رزمندگاه القسام گردان‌های القدس در جبالیا، محله الزیتون و شرق رفح نیست.

این اظهارات پس از آن بیان شد که ارتش رزیم صهیونیستی عصر امروز مدعی کشف اجساد سه نفر از اسرای خود در نوار غزه شد.

ارتش رزیم صهیونیستی ادعا کرد که این اجساد طی عملیات مشترک ارتش و سرویس اطلاعات داخلی (شاباک) کشف شده‌اند.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصربه‌فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش آن ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک‌هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر ازسرگرفته شد.

طی این مدت و به‌رغم تمامی حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه، اما ارتش به‌اصطلاح افسانه‌ای رژیم صهیونیستی متحمل خسارات و ضربات بی‌سابقه‌ای شده است، تا جایی که خود صهیونیست‌ها ناگزیر به اعتراف به شکست در مقابل مقاومت فلسطین شده‌اند.

به‌رغم سانسور شدید نظامی، رسانه‌های عبری هر از چند گاهی گزارش‌هایی درباره میزان تلفات ارتش رژیم صهیونیستی منتشر می‌کنند که با آمار و ارقام رسمی مغایرت دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا