وزیر ارتباطات از اجرای پروژه فیبرنوری در استان سمنان بازدید کرد

وزیر ارتباطات از اجرای پروژه فیبرنوری در استان سمنان بازدید کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از حضور در آیین آغاز پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارهای شهرستان میامی، بصورت میدانی از وضعیت اجرای این پروژه در شهرهای استان سمنان بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سفر خود به استان سمنان، بصورت میدانی از عملیات اجرایی فیبر نوری منازل و کسب و کار‌های شهر‌های شاهرود، دامغان، سمنان و همچنین پارک‌های علم و فناوری اطلاعات شاهرود و سمنان بازدید کرد.

زارع پور در شهرستان شاهرود ابتدا از کارگاه شوتینگ فیبر نوری در داکت‌های کارگذاشته شده در زمین بازدید کرد و بصورت میدانی وضعیت اجرای این پروژه در شاهرود را مورد بررسی قرار داد.

پروژه فیبر نوری شهرستان شاهرود در ۱۲۰ کیلومتر طراحی شده که شرکت ایرانسل تاکنون ۲۷ کیلومتر از آنرا حفاری و داکت گذاری کرده است.

وزیر ارتباطات سپس به پارک علم و فناوری شاهرود رفت و از بخش فناوری و نوآوری این پارک بازدید و مدیران مجموعه نیز توضیحاتی درباره فعالیت‌های این بخش ارائه کردند.

زارع پور در ادامه به دامغان رفت و از اجرای عملیات حفاری و داکت گذاری فیبر نوری در شهرستان دامغان بازدید کرد.

پروژه فیبر نوری شهرستان دامغان توسط شرکت آسیاتک در ۷۵ کیلومتر طراحی شده که ۱۹ کیلومتر آن حفاری شده است.

در ادامه وزیر ارتباطات از پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مرکز استان سمنان و اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار‌های این شهر بازدید کرد و بعد از شنیدن توضیحات مدیران مربوطه، دستوراتی برای تسریع و بهبود کار ارائه کرد.

پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار‌های شهر سمنان نیز در ۱۴۰ کیلومتر طراحی شده که شرکت آسیاتک به عنون اپراتور منتخب برای این پروژه تاکنون ۵ کیلومتر حفاری و داکت گذاری کرده است.

بنابه این گزارش، امروز (پنجشنبه) زارع پور، وزیر ارتباطات همزمان با سفر رییس جمهوری به استان سمنان و شهرستان میامی سفر کرد و با حضور وی به عنوان نماینده دولت، تعدادی از پروژه‌های عمرانی این شهرستان به بهره برداری رسید.

دکمه بازگشت به بالا