بین الملل

کاخ سفید: آماده هرگونه حمایت از اسرائیل هستیم

یک مسئول ارشد در کاخ سفید گفت: «به مسئولان صهیونیست اعلام کردیم که آماده هرگونه حمایت از آنها هستیم.»

به گزارش اخبار ما به نقل از الجزیره، یک مسئول ارشد در کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، از رژیم صهیونیستی اعلام حمایت و بر هماهنگ قوی میان تیم‌های نظامی و اطلاعاتی ما تاکید کرد.

وی تاکید کرد: به مسئولان اسرائیلی اعلام کردیم که آماده انجام هرگونه حمایت هستیم.

این مسئول ارشد کاخ سفید خاطرنشان کرد که به طور واضح به تمام طرف‌های متخاصم با رژیم صهیونیستی نسبت به استفاده از اوضاع موجود هشدار دادیم.

وی همچنین گفت که با طرف‌های منطقه‌ای برای مهار اوضاع در غزه در ارتباط هستیم.

این مسئول آمریکایی در بخش دیگری تاکید: هنوز زود است که در مورد دست داشتن مستقیم ایران در برنامه‌ریزی یا حمایت از اقدام جنبش حماس سخن بگوییم.

در پی عملیات «طوفان القدس» مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا عصر روز شنبه با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم تماس گرفت و تاکید کرد که «ایالات متحده در کنار اسرائیل ایستاده است.»

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین در این تماس بر حمایت کامل کشورش از «حق اسرائیل برای دفاع از خود» تاکید کرد.

در بیانیه دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی از این تماس آمده است که نتانیاهو ضمن قدردانی از حمایت واشنگتن در اظهاراتی گفت: «به یک کارزار طولانی‌مدت و قدرتمند لازم است و اسرائیل در آن پیروز می‌شود.»

بر اساس آخرین آمارها در پی حملات امروز مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی تا کنون ۳۰۰صهیونیست کشته و ۱۵۹۰ نفر دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا