بین الملل

کنعانی: آمریکا از مسیرهای مختلف به ایران پیام می‌فرستد

گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین اخبار ما؛ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که آمریکایی‌ها از «مسیرهای مختلف» برای «ارسال پیام» به ایران استفاده می‌کنند. 

ناصر کنعانی امروز (دوشنبه) دوم بهمن ماه خبر منتشر شده درباره اینکه عربستان واسطه تبادل پیام بین ایران و آمریکا شده را تأیید نکرد و در عین حال گفت که ارسال پیام از کانال‌های مختلف توسط آمریکا به ایران امر مرسومی بوده است.

 

وبگاه «میدل ایست آی» روز شنبه مدعی شد که عربستان سعودی در حال حاضر رابط بین ایران و آمریکا در تبادل پیام‌ها برای کاهش تنش‌های منطقه‌ای است.

چندی پیش نیز اظهاراتی به نقل از سفیر ایران در دمشق منتشر شد که گفته بود آمریکا از طریق یک کشور عربی برای ایران پیامی ارسال کرده، اظهاراتی که ناصر کنعانی گفته بود که در جریان آن نیست.

اینکه «تبادل پیام‌ها بین ایران و آمریکا از کانال‌های دیپلماتیک همچنان وجود دارد» نیز از جمله مواردی بود که حسین امیرعبداللهیان که هفته گذشته و در حاشیه اجلاس داووس با همتای عربستانی دیدار کرد نیز به آن اشاره کرده بود. 

 

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین امروز روابط ایران و عربستان را خوب و رو به پیشرفت خواند و گفت که اهتمام جدی برای توسعه همکاری‌ها و مشورت‌ها و گفت‌وگوهای مستمری بین مقامات دو کشور از جمله وزرای خارجه وجود دارد. 

پایان پیام/ 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا