اقتصادی

۱۱۲ فروند شناور حامل روغن خوراکی و غلات دامی در بندرانزلی پهلو گرفته اند

اخبار ما/گیلان معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل  بندر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه سهم مجتمع بندری انزلی در تخلیه غلات در مقایسه با سایر بنادر شمالی ۲۰ درصد است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۱۰ فروند شناور حامل روغن خوراکی و تعداد ۱۰۲ فروند شناور حامل غلات دامی در بندر انزلی پهلوگیری کرده است.

مجتبی نظری در گفت‌وگو با اخبار ما اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۱۰ فروند شناور حامل روغن خوراکی و تعداد ۱۰۲ فروند شناور حامل غلات دامی در بندر انزلی پهلوگیری کرده که از این تعداد شناور ۵۸ هزار و ۶۴۸ تن روغن و ۳۲۳ هزار و ۲۴۱ تن غلات شامل ذرت و جو بوده است.

وی افزود: فرایند ورود شناورهای حامل کالاهای اساسی بدین گونه است که به محض پهلودهی شناورها در اسکله‌های بندری ادارات استاندارد، دامپزشکی و جهاد کشاورزی (قرنطینه) کار نظارت بر تخلیه غلات را آغاز می‌کنند.

نظری با تاکید بر اینکه این کارشناسان با نظارت مستمر بر نحوه تخلیه بار در انبار، سیلو و مخازن بندری اهتمام دارند، گفت: تاییدیه خروج بار از انبار و سیلو بعد از عمل تخلیه و پس از کسب مجوزهای لازم از این ادارات صورت می‌گیرد.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه سلامت کالاهای وارداتی بسیار مورد تاکید قرار دارد، تصریح کرد: نظارت کافی و مستمر در نحوه تخلیه و خروج بار توسط ارگان‌های نظارتی اشاره شده، انجام می‌شود.

نظری در خصوص ظرفیت پذیرش کالاهای وارداتی گفت: در حال حاضر بندر انزلی ظرفیت پذیرش ۱۹۱ هزار تن غلات در سیلو، ۱۴۵ هزار تن غلات در انبار و ۱۶ هزار  تن روغن خام خوراکی در مخازن را دارد که با برنامه‌ریزی‌های آتی این ظرفیت‌ها در حال افزایش است.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره‌کل  بنادر و دریانوردی گیلان در پایان گفت: سهم مجتمع بندری انزلی در تخلیه غلات در مقایسه با سایر بنادر شمالی ۲۰ درصد بوده و بدیهی است که این سهم در مقایسه با میزان واردات از سایر بنادر و مرزهای ورودی کشور توسط گمرکات قابل احصا خواهد بود.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا