هزینه شستشوی سوزن انژکتور پراید

خدمات شستشوی انژکتور + هزینه شستشوی انژکتور

شستشوی انژکتور در محل از جمله خدماتی است که توسط متخصصین سام پارت یدک ارائه می شود. انژکتور، سوخت را به صورت قطره ای و پرفشار به درون سیلندر موتور تزریق می کند. انژکتور چون در مجاورت سوخت قرار دارد ممکن است طی مرور زمان رسوب بگیرد. خدمات شستشوی انژکتور شاید کار آسانی به نظر برسد اما در واقعیت اینگونه نیست و نیاز به مهارت دارد. در ادامه به معرفی مزایا شستشوی انژکتور، روش های شستشو و همچنین هزینه شستشوی انژکتور می پردازیم.

نحوه درخواست خدمات شستشوی انژکتور در منزل چگونه است؟

در صورت مشاهده علائم کثیفی سوزن انژکتور و نیاز به تمیز کردن انژکتور خودرو، تنها کافیست مراحل ساده زیر را طی کنید.

· ثبت درخواست رایگان جهت شستشوی انژکتور خودرو

در ابتدا می توانید از طریق سایت، اپلیکیشن و یا تماس مستقیم درخواست خودتان را ثبت کنید. در ثبت درخواست اولیه نوع خودرو و مکان مورد نظر برای دریافت خدمات را مشخص خواهید نمود.

· تماس همیاران جهت ارائه توضیحات نهایی

پس از ثبت درخواست متخصصین این خدمات جهت اعلام نحوه و بهترین مواد برای شستشوی انژکتور و همچنین هزینه شستشوی انژکتور خودرو تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

· اعزام متخصصین به محل

پس از توافقات نهایی در ارتباط با نحوه تمیز کردن انژکتور، پاکسازی سوپاپ ها و محفظه احتراق و همچنین قیمت شستشوی انژکتور در محل، متخصصین با تجهیزات در محل حاضر شده و کلیه خدمات را در محل ارائه می دهند.

انژکتور چیست و چه تاثیری بر کاهش مصرف سوخت دارد؟

خودروی انژکتوری یک جایگزین بسیار قوی برای خودروهای کاربراتی است. تقریبا همه خودروهای امروزی از سیستم تزریق سوخت به موتور بهره مند هستند. به این ترتیب میزان سوخت به صورت کاملا کنترل شده به موتور تزریق می شود. همین موضوع موجب کاهش مصرف سوخت شده است. به این ترتیب سیستم کامپیوتر خودرو در دورهای مختلف سرعت، میزان تزریق بنزین را تنظیم می کند. از این رو با شستشوی انژکتور می توان کارکرد این قطعه را بهینه نمود و همین موضوع اقدام مهمی در راستای کاهش مصرف سوخت خودرو محسوب می شود. زیرا که سوزن های پاشش سوخت بسیار نازک هستند و به علت وجود ناخالصی در بنزین ممکن است مسدود شوند.

علائم کثیف شدن انژکتور

هر قطعه ای در خودرو طی مرور زمان یا مستهلک می شود تا برای کارایی بهتر باید رسوب زدایی شود. انژکتور خودرو نیز از این قضیه جدا نیست و برای بهتر شدن کارایی خودرو باید اقدام به شستن انژکتور خودرو نمود. موارد زیر علائم کثیف شدن انژکتور ماشین هستند :

 • در کامپیوتر ماشین نشانه های از احتراق ناقص نمایش داده می شود
 • خودرو روان کار نمی کند و در حالت درجا به اصطلاح خشک کار می کند.
 • خارج شدن دود سیاه از اگزوز
 • موتور به راحتی استارت نمی خورد

مزایای شستشوی انژکتور خودرو

تمیز کردن انژکتور خودرو باید هر چه سریع تر انجام شود. کثیف بودن سوزن انژکتور 30 میل روی کارکرد موتور تاثیر مستقیم دارد. زیرا انژکتور، سوخت را به سیلندر احتراق تزریق می کند. وقتی این قطعه به درستی کار نکند احتراق ناقص انجام می شود و موتور خودرو به درستی کار نمی کند. مواردی که کثیفی سوزن انژکتور جزئی باشد تاثیر بالایی بر روی عملکرد موتور دارد. اما در صورت کامل بسته شدن خودرو استارت نمی خورد. در ادامه به مزایای شستشوی انژکتور ماشین می پردازیم.

 • موجب افزایش سرعت و شتاب خودرو می شود.
 • موجب کاهش مصرف سوخت می شود.
 • موجب کم شدن آلاینده ها و کاهش آلودگی هوا می شود
 • موجب کم شدن صدا و لرزش موتور می شود.

انژکتورشویی به چند روش انجام می شود؟

انژکتورشویي به طور کل به سه روش انجام می شود که در ادامه به معرفی این روش ها خواهیم پرداخت.

· شستشوی انژکتور درجا

در این روش از انژکتورشویي پمپ بنرین را قطع نموده و با استفاده از بهترین مواد برای شستشوی انژکتور خودرو را روشن نموده و بعد از 20 دقیقه روشن نمودن موتور کل سیستم مسیر بنزین، سوپاپ ها و سیلندرها به خوبی شسته می شوند.

· شستشوی انژکتور با دستگاه

در صورتی که تشخیص داده شود سوزن های انژکتور مسدود شده اند و شتاب خودرو به طور چشم گیری کاهش پیدا کرده است. اقدام به شستشوی انژکتور با دستگاه التراسونیک می کنند و به طور معمول کلیه ایرادات رفع می شود. در غیر این صورت تنها راه تعویض سوزن انژکتور است.

· شستشوی انژکتور به صورت تخصصی

در روش آخر نیز که در مراکز شستشوی انژکتور ارائه می شود به این صورت است که این قطعه باز شده و پس از خارج نمودن تمام قطعات را به با استفاده از محلول شستشوی و اسپري شستشو انژکتور تمیز نموده و سپس در جای خود قرار می دهند.

شستشوی انژکتور هر چند کیلومتر انجام می شود؟

به این پرسش، پاسخ قطعی نمی توان داد. در واقعیت این موضوع به نحوه استفاده شما از خودرو وابسته است. اگر بیشتر از خودرو در جاده استفاده می کنید. در فواصل زمانی طولانی تر نیاز به شستشوی انژکتور ماشین دارید. اما اگر از خودرو برای رانندگی های کوتاه داخل شهری استفاده می کنید و تعداد دفعات بیشتری خودرو را روشن و خاموش می کنید، سوزن انژکتور بیشتر در معرض آلودگی قرار دارد و باید بیشتر به فکر تمیز کردن انژکتور باشید. همچنین تاکید می شود برای جلوگیری از کثیف شدن انژکتور، قبل از روشن شدن چراغ بنزین به پمپ بنزین مراجعه کنید. زیرا در کف باک رسوبات بنزین قرار دارد و این کار موجب کثیف شدن انژکتور می گردد.

به طور معمول با می توانید اطمینان کسب کنید که به این خدمات نیاز دارید یا خیر. به طور معمول پیشنهاد می شود که هر 40 تا 60 هزار کیلومتر یا هر سه سال برای بهتر کردن عملکرد خودرو اقدام به شستشوی انژکتور خودرو نمایید.

بهترین مواد برای شستشوی انژکتور چیست؟

محلول های شستشوی انژکتور بسیار متنوع هستند. انواع محلول های پلی ایزوبوتیلن، آمین پلی ایزوبوتیلن و پلی اتر آمین برای شستن انژکتور استفاده می شوند. مواد شوینده شامل پلی ایزوبوتیلن قدرت بالاتری دارند و تجمع رسوبات را سریع تر از بین می برند.

اگر در داخل انژکتور رسوبات جامد انباشته شده است بهتر است از شوینده های حاوی پلی اتر آمین استفاده شود. در نتیجه بهترین مواد برای شستشوی انژکتور بر اساس وضعیت خودرو تعیین می شود.

خدمات شستشوی انژکتور در منزل با سام پارت یدک

تا به اینجای کار در ارتباط با نحوه شستشوي انژکتور صحبت کردیم و قطعا به مزایا و الزام انجام این کار پی برده اید. زیرا در کنار کارکرد بهتر خودرو، موجب کاهش مصرف سوخت می شود. خبر خوب این است که برای استفاده از این خدمات نیازی نیست به مراکز شستشوي انژکتور مراجعه کنید. متخصصین به محل مراجعه می کنند و کلیه خدمات شستشوی انژکتور در محل را ارائه می دهند.

در سام پارت یدک چه خودروهایی برای شستن انژکتور پذیرفته می شود؟

شستشوی انژکتور انواع خودروهای ایرانی و خارجی در سام پارت یدک پذیرفته می شود تعدادی از این خودروها شامل :

 • شستشوی انژکتور پراید، تیبا، سارینا و ساینا
 • شستشوی انژکتور سمند، دنا، شاهین و رانا
 • شستشوي انژکتور خوروهای لوکس بنز، بی ام و، پورشه و ..
 • شستشوی انژکتور انواع خودروهای چینی و …

هزینه شستشوی انژکتور خودرو در محل چقدر است؟

هزینه شستشوی انژکتور خودرو به موارد متعددی وابسته است. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر هزینه شستشوی انژکتور خودرو می پردازیم.

 • مدل خودرو

انواع خودرو هزینه شستشوی انژکتور متفاوتی دارند. طبیعتا هزینه شستشوی انژکتور پراید با پژو و سایر خودرو ها یکسان نیست.

 • نحوه شستشو بر هزینه شستشوي انژکتور تاثیر دارد

همانطور که گفته شد در شستشوهای حرفه ای وابسته به اسپری و محلول مورد استفاده و همچنین روش شستشو هزینه های متفاوتی دارند.

 • در صورت نیاز به تعویض سوزن انژکتور هزینه ها تغییر می کند

در صورتی که حجم رسوبات به حدی بالا باشد که با انواع روش های شستشو مشکل برطرف نشود. باید اقدام به تعویض سوزن انژکتور نمود که این مورد هزینه شستشو را بالا می برد.

خدمات شستشوي انژکتور ماشین در منزل را به متخصصین سام پارت یدک بسپارید

اگر با نشانه های کثیفی انژکتور مواجه شده اید دیگر نیازی نیست به مراکز شستشوی انژکتور خودرو مراجعه کنید. متخصصین ما در محل حاضر شده و کلیه خدمات را با هزینه مناسب در محل ارائه می دهند.

همیار شماییم تا پایان سرویس…

دکمه بازگشت به بالا