رویدادهابرترینهای کسب و کار

ضرورت خرید بیمه آتش سوزی و انواع آن

کامل ترین بیمه آتش سوزی سوله را کدام شرکت بیمه ارائه می دهد؟

در کشور ایران و به ویژه در شهر‌های بزرگ مانند: تهران، اصفهان و تبریز شاهد بروز حادثه و آتش سوزی هستیم. به طور میانگین هر ساله ۵۰ هزار آتش سوزی رخ می‌دهد که افراد در صورت عدم خریداری بیمه آتش سوزی، خسارت‌های زیادی را متحمل خواهند شد. بیمه آتش سوزی انواع مختلفی دارد که در ادامه سعی داریم شما را بیشتر با بیمه آتش سوزی سوله آشنا کنیم.

در سال ۱۳۹۵ یکی از غم انگیزترین حادثه‌هایی که رخ داد سوختن و آتش سوزی ساختمان پلاسکو بود.به طور کلی بیمه نامه آتش سوزی نسبت به سایر بیمه نامه‌ها با استقبال کمتری مواجه شده است. این بیمه نامه را می‌توان برای کارگاه‌ها، مغازه‌ها، سوله‌ها و منازل خریداری کرد تا در صورت بروز حادثه با مشکلات و جبران هزینه‌ها مواجه نشد.

بیمه آتش سوزی برای مکان‌های مختلف پوشش‌هایی را در نظر گرفته است که در این مطلب درباره پوشش‌ها، مزیت‌ها و ویژگی‌های بیمه آتش سوزی سوله‌‌ها اطلاعاتی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

خرید بیمه آتش سوزی سوله

بیمه آتش سوزی چیست؟

همانطور که می‌دانید بیمه ماهیت حمایتگر و پشتوانه‌ای دارد. طبق قوانین بیمه مرکزی، بیمه آتش سوزی یک قرارداد دو طرفه بین شرکت بیمه و بیمه‌گزار است که با شرایط مختلف بیمه نامه منعقد می‌شود. بیمه‌گر در بیمه آتش سوزی متعهد می‌شود در برابر دریافت حق بیمه از بیمه‌گزار،‌ سقف تعهدات خود را مشخص کند و در صورت بروز حادثه به جبران خسارت بپردازد. همچنین در بیمه آتش سوزی سوله خطرات مختلفی تحت پوشش است تا با الویت و انتخاب بیمه‌گزار خسارت‌های ایجاد شده تحت پوشش قرار گیرند.

بیمه آتش سوزی سوله، بیمه آتش سوزی ساختمان‌ها،‌ بیمه آتش سوزی فروشگاه‌ها و موارد دیگر جزو انواع بیمه نامه‌های آتش سوزی هستند. شما می‌توانید راهنمای بیمه آتش سوزی را برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پوشش‌ها  و شرایط این بیمه مفید منازل و ساختمان های تجاری ، سوله و … بخوانید!

پوشش‌های بیمه آتش سوزی سوله

خطراتی که در بیمه نامه آتش سوزی ارائه می‌شوند به دو دسته خطرات اصلی و خطرات فرعی تقسیم شده و با توجه به انتخاب بیمه‌گزار بیمه نامه صادر خواهد شد. دقت کنید که برای تحت پوشش قرار گرفتن خطرات فرعی باید حق بیمه بیشتری پرداخت کرد. همچنین پوشش‌های اصلی جزو موارد الزامی‌ بیمه نامه بوده و با خرید بیمه نامه آتش سوزی،‌ مورد بیمه شده تحت پوشش قرار می‌گیرد.

خطرات اصلی

بیمه آتش سوزی سوله خسارات حوادث زیر را تحت پوشش اصلی جبران می‌کند:

آتش: هر نوع ماده‌ای که با اکسیژن ترکیب شود و شعله ایجاد کند در دسته بندی آتش قرار می‌گیرد که بیشتر حوادث در این دسته قرار خواهند گرفت.

انفجار: در صورتی که به صورت ناگهانی انرژی گاز یا بخار خسارتی ایجاد کند،‌ در دسته انفجار قرار گرفته و در بیمه آتش سوزی سوله تحت پوشش قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که هر نوع انفجاری در این بیمه نامه تحت پوشش نیست و جزو استثنائات بیمه آتش سوزی قرار می‌گیرد.

صاعقه: صاعقه از تخلیه الکتریکی بین دو ابر و زمین ایجاد می‌شود که در صورت بروز حادثه،‌ خسارت‌های ایجاد شده جزو پوشش‌های این بیمه نامه است.

آتش سوزی سوله

خطرات اضافی

برخی از حوادث در بیمه آتش سوزی سوله و سایر بیمه نامه‌های آتش سوزی با انتخاب بیمه‌گزار برای مورد بیمه شده در نظر گرفته می‌شود که با پرداخت حق بیمه این خطرات قابل استفاده خواهد بود. پوشش‌های اضافی عبارتند از:

 • سقوط هواپیما و قطعات هواپیما
 • شکست شیشه ساختمان در اثر برخورد جسم خارجی
 • ترکیدگی لوله آب، تانکرها و فاضلاب دستگاه‌های آبرسانی
 • سرقت در صورت شکست حرز
 • انفجار ظروف تحت فشار صنعتی
 • ریزش کوهو پوشش سقوط بهمن
 • زلزله و آتشفشان
 • سیل و طغیان آب دریا یا رودخانه
 • ضایعات ناشی از بارش برف و باران
 • خطرات طوفان و گردباد
 • نشست و رانش زمین (این مورد باید کارشناسی شود.)
 • برخورد جسم خارجی به ساختمان

دقت کنید که خرید تمام این پوشش‌ها نیازی نیست و می‌توان با توجه به شرایط مورد بیمه شده و مکان آن پوشش‌های بیمه را خریداری کرد.

استثنائات بیمه آتش سوزی

میزان ریسک مورد بیمه شده در بیمه آتش سوزی مختلف بوده و برخی از حادثه‌ها با توجه به ریسک بالای خطر تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار نمی‌گیرند. این استثنائات در بیمه نامه آتش سوزی عبارتند از:

 • طلا، مسکوکات و اوراق بهادار
 • جنگ، شورش، جنگ داخلی و بلوا
 • مواد رادیواکتیو
 • امواج صوتی
 • آتش ‌فشان
 • استهلاک
 • خسارت‌های ناشی از نفوذ حشرات و حیوانات موذی
 • فلزات قیمتی
 • آثار هنری، نسخه‌های خطی و تاریخی
 • هزینه‌های بازسازی و جمع آوری اطلاعات

بیمه آتش سوزی سوله جزو کدام یک از انواع بیمه نامه آتش سوزی است؟

بیمه آتش سوزی به طور کلی به سه دسته اصلی تقسیم می‌شود که عبارتند از:

 • مسکونی
 • صنعتی
 • غیر صنعتی

بیمه آتش سوزی سوله در دسته بندی بیمه نامه غیر صنعتی قرار می‌گیرد. سوالی که پیش می‌آید این است که منظور از بیمه آتش سوزی غیر صنعتی چیست؟

بیمه نامه غیر صنعتی به طور معمول برای موردهای مختلفی مانند: فروشگاه‌ها، ‌ساختمان‌های اداری،‌ مطب پزشکان،‌ مراکز درمانی،‌ واحد‌های آموزشی و واحد‌های تولید کننده کوچک از قبیل کارگاه‌ها و تولیدی‌ها و سوله‌ها مرتبط است.

مزایای خرید بیمه آتش سوزی سوله

برخی از حوادث غیر قابل پیش بینی بوده و نمی‌توان آمادگی برای آن‌ها داشت. یک سهل انگاری یا حادثه کوچک می‌تواند در صورت تشخیص دیرهنگام حادثه ساز شود و خطرات سنگینی را برای سوله و تولید‌ها ایجاد کند. بهتر است که قبل از خرید بیمه آتش سوزی پوشش‌ها را به طور کامل بررسی کرده تا در صورت بروز حادثه جبران خسارت برای مورد بیمه شده انجام شود.

از جمله مهم‌ترین مزیتی که می‌توان برای بیمه نامه آتش سوزی سوله عنوان کرد، این است که نیازی نیست مالک سوله بیمه نامه را خریداری کند، بلکه مستاجر هم می‌تواند در صورت نیاز سوله را بیمه آتش سوزی کند.

آیا خرید بیمه آتش سوزی سوله اجباری است؟

برای خرید بیمه آتش سوزی هیچ گونه اجبار قانونی وجود ندارد،‌ اما بیشتر صاحبان سوله و کارگاه‌ها بر این باور هستند که در صورت بروز حادثه آتش سوزی، خرید این بیمه  می‌تواند تا حدود زیادی خسارت‌های ایجاد شده را جبران کند. همچنین با توجه به این موضوع در بیشتر مواقع بالاترین سقف تعهدات را انتخاب می‌کنند. می‌دانید که با توجه به قانون مدنی،‌ مسئولیت جبران خسارت‌های ایجاد شده بر عهده فرد حادثه ساز است اما با خرید بیمه آتش سوزی می‌توان این میزان ریسک را به بیمه‌گر منتقل کرد.

برای خرید بیمه آتش سوزی با بیشترین پوشش‌ها و ارزان ترین قیمت به لینک زیر از بیمه دات کام مراجعه نمایید:
https://bimeh.com/fire

قیمت بیمه آتش سوزی سوله‌‌ها

پرداخت حق بیمه برای سوله و کارگاه‌ها مانند سایر بیمه نامه‌ها به شرایط مختلف بستگی دارد. متراژ سوله،‌ استفاده از سیستم اطفاء حریق و موارد دیگر می‌تواند بر روی قیمت بیمه نامه تاثیر مستقیم بگذارد. اینکه آیا در انبار‌های سوله از مواد اشتعال‌زا استفاده می‌شود یا خیر؟ این موراد باید بررسی شوند تا میزان ریسک بیمه شده مشخص شده و با توجه به آن قیمت بیمه آتش سوزی سوله مشخص شود.

میزان ریسک در بیمه آتش سوزی سوله به چه معنا است؟

در متن چند موارد از اهمیت میزان ریسک عنوان شد که می‌دانیم این عامل جزو مهم‌ترین عواملی است که بر قیمت بیمه نامه تاثیر مستقیم دارد. به طور کلی میزان ریسک شامل ریسک مورد بیمه شده و ریسک منطقه مورد بیمه شده است.

ریسک مورد بیمه شده:

ریسک مورد بیمه شده در موارد تحت پوشش بیمه غیر صنعتی بدین صورت است که میزان ریسک یک فروشگاه یا سوله تجاری که انبار مواد اشتعال‌زا دارد، نسبت به یک کارگاه تولید لباس بالاتر بوده و حق بیمه بیشتری باید پرداخت شود.

به طور کلی در بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی عوامل مختلف مانند: جنس مصالح ساختمان، مشاعات آپارتمان، عمر بنا، نوع فعالیت، منابع گرمایش و سرمایش نوع کاربری اماکن غیرصنعتی و صنعتی و وضعیت سیم‌کشی در تعیین احتمال بروز حادثه تاثیر خواهند گذاشت.

ریسک منطقه مورد بیمه شده:

با توجه به منطقه‌ای که مورد بیمه شده در آن قرار دارد، تراکم بالای جمعیت بر میزان ریسک حادثه تاثیر خواهد گذاشت و مطابق با آن حق بیمه تغییر خواهد کرد.

خرید ارزان ترین بیمه آتش سوزی از بیمه دات کام

به طور کلی افراد با خرید بیمه آتش سوزی ریسک جبران خسارت‌های ایجاد شده در حادثه را به بیمه‌گر منتقل می‌کنند. همچنین پوشش‌های بیمه‌ای با توجه به درخواست بیمه‌گزار انتخاب می‌شود که میزان ریسک را برای شرکت بیمه مشخص کرده و با توجه به آن مبلغ حق بیمه تعیین خواهد شد.

شاید برخی از افراد زمان کافی برای مراجعه به نمایندگی‌های فروش بیمه نداشته باشند، از این رو برای اینکه بیمه آتش سوزی سوله در زمان کوتاهی به دست شما برسد،‌ پیشنهاد می‌کنیم که این بیمه نامه را از طریق سامانه‌های آنلاین بیمه نظیر BIMEH.COM خریداری کنید تا در زمان و انرژی شما صرفه جویی شود.

برگرفته از مجله بیمه دات کام : https://bimeh.com/mag/

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا