برترینهای کسب و کارعمومی

انگشتر باباقوری به چه معناست؟ از انگشتر نقره باباقوری بیشتر بدانید

عقیق سلیمانی چیست؟

در پاسخ به این سوال که عقیق سلیمانی چیست و قیمت انگشتر باباقوری چقدر است باید گفت که در واقع سنگ سلیمانی نوعی خاص از عقیق است که رگه های متنوعی در خود دارد. رگه های موجود در این گوهر یک گستره وسیع از رنگ ها را می سازند که می شود به رنگ هایی چون خاکستری، سفید، سیاه، آبی، زرد، صورتی، قرمز در انگشتر نقره زنانه مجلسی استفاده می گردد. سنگ سلیمان به دلیل خاص و متفاوت بودن رنگ بندی اش در بین مردم طرفداران فراوانی دارد.

 سنگ‌ عقیق سلیمانی اصل اغلب رگه‌ های سیاه و سفید دارند که بیشتر در انگشتر پسرانه به کار می رود، اما به رنگ های متنوع زیادی یافت می شوند. در برخی موارد مدل هایی که استخراج گردیده است به علت خاصیت رنگی بینظیر و منحصر به فرد خود در موزه های مهم نگه داری می شوند. در متون دینی و روایات مختلف همراه داشتن زیورآلات با سنگ‌ های عقیق بسیار توصیه شده است.

همچنین سنگ سلیمانی به‌ دلیل فواید و مزایای فراوانش بین مردم طرفداران فراوانی دارد. عقیق سلیمانی را با تراش دامله یا گنبدی به فروش می رسانند البته تراش فرونقش و برجسته‌آذین نیز در آن استفاده می‌ گردد. همچنین به نگین سلیمانی، خلنگ یا قلنج هم گفته‌ می شود. واژه خلنگ در لغت به معنای سیاه‌ و سفید می باشد. در زبان عربی و همچنین در متون کهن فارسی به سنگ باباقوری زنده، جَزع نیز گفته‌شده است.

تفاوت باباقوری با عقیق سلیمانی

برخی به اشتباه عقیق سلیمانی و باباقوری را یکسان می دانند اما بایستی بدانید که سنگ باباقوری نوع خاصی از عقیق سلیمانی است که رگه ها و طرح های ایجاد شده روی آن مانند چشم است. بنابراین خواص سنگ باباقوری را می‌توان همان خواص عقیق سلیمانی دانست که در ادامه به ان پرداخته خواهد شد. اغلب سنگ‌ های باباقوری طبیعی اند. اصطلاحی به نام سنگ باباقوری زنده نیز در بین عوام وجود دارد که غالبا اشاره به سنگ موکل دار می‌کند که توصیه می‌کنیم خیلی وارد این قضایا نشوید.

تفاوت جزع یمانی با عقیق سلیمانی

همچنین جَزع یمانی مدلی از است که غالبا دارای رنگ قهوه ای تیره است که جنس سنگ آن مات می باشد و ممکن است دارای رگه هایی نیز باشد ولی نباید با عقیق سلیمانی اشتباه گرفته شود.

خواص سنگ عقیق سلیمانی

سنگ عقیق سلیمانی سنگ ماه تولد برای متولدین ماه‌ های مهر، آبان و بهمن می باشد. طبق این اعتقادات سنگ باباقوری زنده تولید کننده شادی و روشنایی می باشد، دلهره و ناراحتی ها را درمان می کند و یکی از خواص سنگ باباقوری این است که سستی و تنبلی می کاهد. فعالان حوزه‌ی سنگ‌ و تاثیرات طبیعی آن بر این باورند که این گوهر عمق دید ما را بیشتر کرده و به ما قابلیت دسترسی به افکار و حالات داخلی مان را می‌دهد. ادغام نیروهای مثبت در نیروهای منفی و تشدید صفات خوب یا بد از خواص عقیق سلیمانی می باشد.

اگر مقداری تحقیق کنیم ویژگی های دیگری از سنگ عقیق سلیمانی اصل را می یابیم، این سنگ معروف به “سنگ خوشبختی” می باشد. خوب است مطلع باشید که اگر جزء افرادی می باشید که زیاد وسایل خود را گم می‌کنید عقیق سلیمانی انتخاب عالی ای برای شما نیست! (به این دلیل که این خاصیت از خواص سنگ سلیمانی باعث شدت گرفتن صفات می گردد)

در دین هندو و موضوع چاکراها افراد بر این اعتقادند که انواع این گوهر از جمله عقیق سلیمانی بر چاکرای هفتم (جمجمه) تاثیر دارد. چاکرا طبق باور دین هندو به نقاط تراکم انرژی در بدن افراد گفته می‌شود. چاکرا درون بدن هر فرد یا موجود زنده ای وجود دارد حتی نباتات. این نقاط معادن انرژی و یا به تعبیری دیگر شریان‌های زندگی هسنند. نقل است که سنگ سلیمان سبب تقویت بخش درک ذهن و تقویت قوه اراده می گردد همچنین تثبیت اعتدال میان حالات فیزیکی، عاطفی، ذهنی و روحی از خواص عقیق سلیمانی می باشد همچنین کاهش خشم و افزایش حسن نیت از دیگر خواص وجود سنگ سلیمانی اصل می باشد.

این گوهر کمک زیادی به درک حقیقت و پذیرفتن شرایط می کند و طبیب احساسی بسیار قوی است. از دیگر خواص عقیق سلیمانی تقویت حافظه، استقامت بدنی، صداقت می باشد. تسهیل شرایط دشوار ارتباطی خود را به نگین سلیمانی بسپارید همچنین این سنگ توانایی صحبت در جمع و سخنرانی را تقویت می کند. این سنگ گوهری الهام بخش می باشد که باعث همسویی داخلی می شود و در شعبده بازی قابل استفاده می باشد. همانند بقیه عقیق ها خاصیت حفاظتی از خواص عقیق سلیمانی نیز هست و غالبا برای حرفه های فکری مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص جسمانی عقیق سلیمانی چیست؟

همانطور که بیان شد عقیق سلیمانی ارتباطی کاملا مستقیم با بخش جمجمه سر (چاکرای هفتم) دارد. همچنین خواص سنگ باباقوری کمک بسیار زیادی به تقویت آگاهی و شهود داخلی و همچنین افراط های فکری و رفتاری فرد می کند. از دیرباز از خواص عقیق سلیمانی جهت مداوا و ترمیم استخوان، رفع سم و زهر ها از بدن، تقویت بینایی دو چشم، بهبود عملکرد معده و رحم و افزایش کارایی شریان های خون و همین طور کمک به جذب اکسیژن بدن مورد استفاده قرار می گرفته است.

یکی از مهم ترین خواص انگشتر شجر سلیمانی (همان نگین سلیمانی است که به علت وجود نقش  نگارهایی مقداری به سنگ شجر شباهت پیدا کرده است به همین دلیل در بین عوام برخی از اصطلاح انگشتر شجر سلیمانی استفاده می کنند) این است که کسانی که اراده ترک سیگار و اعتیاد دارند می توانند با استفاده از این سنگ که سرشار از انرژی مثبت و تفکر پویاست اقدام به ترک مواد مخدر کنند چرا که این خاصیت از خواص سنگ باباقوری کمک بسیاری به ایجاد تحول در آن ها می کند.

 باید به این نکته توجه کرد که این گوهر سمبل موفقیت است و بهترین سنگ جهت رفع چشم زخم و آسیب دشمنان می باشد که میتوانید با تهیه انگشتر آن از این خواص انگشتر شجر سلیمانی بهره مند شوید.یکی دیگر از خواص سنگ باباقوری این است که وجود این گوهر سبب تنظیم خواب شده و متضمن خواب های خوش است. سبب تقویت شجاعت شخص در برابر خطرات می گردد و تاثیرات زیادی برای آرامش شخص دارد و همچنین گسترش و تقویت استعداد حل مسائل از خواص عقیق سلیمانی است.

مهره سلیمانی چیست؟

در گذشته از سنگ سلیمان، مهره مدور سیاه و سفیدی می ساختند که به شکل و رنگ چشم گوسفند مرده بود و جهت پیشگیری از چشم زخم در گردن کودکان آویخته و یا گاها جهت زیبایی مورد استفاده قرار می گرفت. مهره سلیمانی مهره ای است که غالبا در یمن یافت می شود که به عقیق رگه دار یا باباقوری معروف می‌باشد. رگه های مهره سلیمانی معمولا به رنگهای سفید و سیاه و قرمز و قهوه ای زرد و کرم است.

خواص مهره سلیمانی

برای مهره سلیمانی که غالبا به صورت جفت مهره مشاهده می‌شود خواص زیاد و گاها عجیبی ذکر می شود که اکثر این خواص در منبع معتبری نیامده است و در این جا صرفا به بیان چند مورد از این خواص مهره سلیمانی می‌پردازیم. همواره سنگ‌ها دارای قدرت‌های جادوی شگفتی‌آوری بوده‌اند. این مهره‌ها دارای انرژی زیادی هستند. اجزای جهان دارای انرژی مغناطیسی هستند که این مهره‌های سلیمانی نیز از این ویژگی برخوردار اند و تاثیرات بزرگ و اعجاب انگیزی در زندگی آدمی می‌گذارند که موجب فعال سازی همه چاکراها می‌گردد.

خواص مهره سلیمانی بر روح و روان:

از خواص این مهره این است که شخص را از هر نوع آسیب و چشم زخمی محافظت می‌کند و از قدرت ویژه ای برای تسخیر قلوب مردم برخوردار می‌کند، همچنین باعث می‌شود آن فرد خوش شانس  شود و حرفش مورد قبول دیگران قرار گیرد. یکی از مهمترین انواع خاصیت مهره سلیمانی، افزایش رزق است. با فعال سازی چاکرای تاجی (چاکرای هفتم) تغییرات مهمی در زندگی، افزایش هوشمندی و آگاهی، جذب امواج مثبت و دفع امواج منفی و نهایتا شادی و نشاط می‌شود. همچنین مهره سلیمانی به فرد یاری می‌رساند تا دوباره خودش را پیدا نماید و مانع از خشونت می‌گردد.

خواص مهره سلیمانی بر بدن:

مهره سلیمانی تاثیر شگفتی برای چشم‌ها، معده و رحم دارد و باعث می‌شود رگ‌های خونی در بدن تقویت شود. همچنین این مهره در درمان مشکلات پوستی بسیار قدرتمند است.

تشخیص عقیق سلیمانی اصل

در ابتدای این بخش توضیح دهیم که اساسا قیمت عقیق سلیمانی بالا نیست بنابراین انواع تقلبی آن غالبا در بازار وجود ندارد. برای تشخیص سنگ و مهره سلیمانی اصل باید به این نکته توجه کرد چون این نگین از دسته ی سنگ های عقیق میباشد فاکتورهایی که برای شناسایی سنگ عقیق وجود دارد تا حد زیادی نیز می تواند به تشخیص مهره سلیمانی اصل هم کمک کند. آگاهی از رنگ های موجود برای این سنگ میتواند به عنوان اولین ملاک تشخیص مهره سلیمانی اصل باشد. رنگ های خاکستری، سفید، سیاه، آبی، زرد، صورتی، قرمز، سبز و قهوه ای از جمله رنگ های موجود برای این سنگ میباشند.

سختی این سنگ دومین فاکتور است که می تواند کمک زیادی به تشخیص مهره و سنگ سلیمانی اصل به شما بکند تا با تهیه آن از خواص سنگ سلیمانی بهره مند شوید. این سنگ به راحتی خراش داده نمی شود. داشتن یک یشم به شما کمک زیاد میکند، کافیست آن را بر روی عقیق سلیمانی بکشید و نباید خراش بردارد.

قیمت عقیق سلیمانی

قیمت سنگ های قیمتی خیلی قابل اندازه گیری نیست. بحث قیمت برای سنگ و بسیار پیچیده است. این سنگ از لحاظ قیمت سنگی میان رده محسوب می شود و آن چنان قیمت بالایی ندارد اما با توجه به شکل، ابعاد، نوع و طرح آن ارزش گذاری می‌ گردد. این رِنج قیمتی می تواند از چند ده هزار تومان تا حداکثر چند میلیون تومان تغییر داشته باشد. نکته حائز اهمیت دیگر در قیمت گذاری، تراش، طرح و نقش سنگ و ابعاد و اندازه آن است و هرچه خوش تراش تر و زیبا تر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. توجه داشته باشید که به علت عجیب و خاص بودن این گوهر گاها افراد سودجو قیمت بسیاربالا برای آن تعیین میکنند که توجیه پذیر نیست، مگر اینکه واقعا طرح خاص و ویژه ای روی نگین نقش بسته باشد.

معادن

منابعی که در هند هستند از بهترین معادن استخراج عقیق سلیمانی و باباقوری هستند. این سنگ را اغلب به حالت صورت گنبدی یا تیله مانند تراش می دهند و در صنعت جواهر آلات از این نوع به عنوان نگین انگشتر های مردانه استفاده می شود و از خواص عقیق سلیمانی استفاده میکنند. پاکستان، یمن  ایران نیز از دیگر منابع این گوهر است.

نحوه شارژ و نگهداری عقیق سلیمانی

نحوه شارژ نگین سلیمانی این گونه است که هر هفته یک مرتبه سنگ را در آب جاری تخلیه انرژی کرده و دقایقی آن را زیر نور خورشید قرار دهید تا سنگ دوباره انرژی اش را بازیابی کند و بتوانید از خواص این سنگ رنگارنگ بهره ببرید.

خواص سنگ باباقوری

سنگ باباقوری شباهت بسیار زیادی با عقیق دارد و در ایجاد ثبات و تقویت جسم و روحی افراد بسیار تأثیرگذار است و سبب ایجاد تعادل در انرژی عاطفی و ایجاد هماهنگی میان افراد می گردد.استفاده از سنگ بابا قوری سبب ایجاد دوستی و انس میان افراد می گردد و به همراه داشتن آن برای کودکان و نوجوانان نیز سبب ایجاد هم فکری میان آنان می گردد و فشارهای روحی و نا آرامی را از آنان دور می سازد.

استفاده از سنگ بابا قوری سبب ایجاد آرامش و تسکین در افراد می گردد و در از بین بردن نارحتی و اندوه بسیار مفید می باشد و انرژی ایجاد شده توسط این سنگ در مراقبه بسیار کاربرد دارد و سبب ایجاد عشق و محبت در میان افراد نیز می گردد. با استفاده از سنگ بابا قوری می توانید مشکلات خانوادگی خود را به راحتی حل نمایید و محیطی سرشار از آرامش در منزل خود ایجاد کنید. سنگ بابا قوری سبب ایجاد خونسردی و آرامش درونی در افراد می گردد و موجب تقویت امنیت و اعتماد به نفس می گردد. استفاده از سنگ باباقوری در منزل سبب از بین بردن انرژی های منفی موجود در محیط می گردد و یک انتخاب ایده آل برای منزل به شمار می رود.

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا