رویدادها

آماده باش فرمانداران گیلان / احتمال بارش ۸۰ تا ۱۰۰ میلیمتری

آفتاب‌‌نیوز :

امیر مرادی با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان گیلان، اظهار کرد: تیم واکنش سریع ستاد مدیریت بحران را در استان فعال کردیم و کلیه فرمانداران در حالت آماده باش هستند.

وی با بیان اینکه احتمال بارش ۸۰ تا ۱۰۰ میلیمتری طی امروز و فردا وجود دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط تغییر اقلیم، احتمال ماندگاری و شدت گرفتن این سامانه بارشی وجود دارد و لذا باید از جان افراد مراقبت کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان از تشکیل ستاد اضطراری مدیریت بحران در کلیه شهرستان‌ها خبر داد و تصریح کرد: فرمانداران به عنوان فرمانده عملیات پاسخ به بحران در شهرستان‌ها اقدام به ایجاد محدودیت‌های ترافیکی و جلوگیری از استقرار افراد در مناطق پر خطر به ویژه رودخانه‌های طغیانی کنند.

مرادی با بیان اینکه اکیپ‌های عملیاتی دستگاه‌های عضو ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان از جمله آب و برق و گاز نیز در حالت آماده باش هستند، تصریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای استان به عنوان متولی اصلی مدیریت سیلاب‌ها ورود کرده و دبی رودخانه‌ها را به صورت لحظه‌ای و آنلاین پایش می‌کند.

وی از مردم خواست هنگام عبور از پل‌ها و آب نما‌ها مراقب باشند و گفت: بخشداران و دهیاران با هماهنگی فرمانداری از تردد مردم در مسیر رودخانه‌ها و اتراق کردن در حریم و بستر رودخانه‌ها جلوگیری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به استقرار ماشین آلات آب منطقه‌ای و راهداری و بنیاد مسکن در حاشیه رودخانه‌های سیلابی، اضافه کرد: مدیریت بحران در استان طبق برنامه جامع پیش می‌رود و وظیفه کلیه دستگاه‌ها را مشخص کردیم لذا از مردم نیز می‌خواهیم به پیام‌های هشداری توجه کنند تا خطری متوجه آنان نباشد.

تیم خبری مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا