برترینهای کسب و کاربین الملل

با ویزای مولتی کانادا به چه کشورهایی میتوان سفر کرد؟

این موضوع که قبل از هر سفر خارجی، باید مدتی در انتظار صدور ویزاهایتان بمانید، کلافه‌کننده نیست؟ آن هم در حالی که از مدت‌ها قبل باروبندیلتان را بسته‌اید و ذوق‌وشوق سفر کل وجودتان را فراگرفته! اگر پاسختان به این سوال مثبت است، بهتر است درباره ویزای کانادا بیشتر بدانید. چرا که با دریافت این ویزا، دیگر خبری از انتظارهای طولانی‌مدت نیست. یعنی چه؟ یعنی اگر ویزای این سرزمین را داشته باشید، دیگر نیازی نیست برای ورود به برخی کشورها، منتظر صدور ویزای جدید باشید! بلکه با همان ویزای کانادا می‌توانید سفرتان را آغاز کنید.

What countries can you travel to with a multiple Canada visa

ضمنا نوع ویزا هم تفاوتی در این قضیه ایجاد نمی‌کند. یعنی چه ویزای توریستی و چه ویزای تحصیلی این سرزمین را داشته باشید، می‌توانید بدون اخذ ویزای جدید، به کشوری مانند مکزیک سفر کنید. خوب دیگر چه؟ با ویزای کانادا دیگر به کدام کشورها میتوان رفت؟ اینجاییم تا به‌صورت مفصل درباره این مسائل حرف بزنیم. همراهمان باشید. حامی مهاجر، موسسه مهاجرتی معتبری است که در زمینه اخذ ویزای کانادا، به مراجعین خود خدماتی تخصصی ارائه می‌دهد. از جمله اخذ ویزای توریستی کانادا، دریافت ویزای تحصیلی این سرزمین و… برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با شماره  تماس بگیرید.

سفر با ویزای کانادا

همیشه راجع‌به اینکه تا چه اندازه ارزشمند است، شنیده‌ایم. این را هم می‌دانیم که به‌دست‌آوردن ویزای ایالات متحده چه مراحلی دارد و داشتنش چه مزایایی. اما آیا از اهمیت ویزای کانادا هم باخبریم؟! چرا که پس از ویزای آمریکا، این ویزای کاناداست که از درجه‌اعتبار بسیار بالایی در دنیا برخوردار است.

حالا دلیل این اتفاق چیست؟ همان که بالاتر گفتیم! شما اگر به‌صورت تحصیلی، توریستی و… راهی کانادا شده باشید، دیگر احتیاجی به دریافت ویزای جدید ندارید. زیرا امکان سفر با ویزای کانادا به حدود 40 کشور جهان برایتان فراهم است. این در حالی است که حتی «پاسپورت» بسیاری از کشورهای دنیا هم چنین قدرتی ندارد! جدا از این مورد، شاید بزرگ‌ترین مزیت ویزای کانادا، امکان سفر به خود این سرزمین باشد. چرا این را می‌گوییم؟ خودتان کلاهتان را قاضی کنید! کانادا کشوری است با طبیعت خیره‌کننده، غذاهای بی‌نظیر، ورزش‌های زمستانی هیجان‌انگیز، حیات‌وحش فراموش‌نشدنی، شهرهای پرجنب‌وجوش، مردم صمیمی و زنده‌دل و…

خوب با وجود چنین ویژگی‌هایی، آیا سفر با ویزای کانادا به خود این کشور منطقی‌تر نیست؟! علاوه بر این، کانادا یکی از بهترین انتخاب‌ها هم محسوب می‌شود. می‌خواهید بدانید چرا؟ این بخوانید. سعی کرده‌ایم همه‌چیز را توضیح بدهیم. در ادامه، به‌صورت مفصل راجع‌به این صحبت خواهیم کرد که با ویزای کانادا به کدام کشورها میتوان رفت؛ اما قبل از آن، بیایید ببینیم چرا برای سفر به این کشورها نیازی به اخذ ویزای جدید نیست.

چرا امکان سفر با ویزای کانادا به برخی کشورها وجود دارد؟

این مسئله دلایل مختلفی دارد که به سه مورد آن می‌پردازیم.

اول. غربالگری دقیق ویزای کانادا

تمام کسانی که برای دریافت ویزای کانادا اقدام می‌کنند، موظف‌اند گواهی عدم سوءپیشینه خود را به سفارت این کشور تحویل بدهند. لازم‌‌به‌ذکر است که این گواهی، هم در خصوص موارد مرتبط با حقوق بشر است و هم در رابطه با اعتیاد و مواد مخدر. بنابراین کشورها می‌دانند کسی که توانسته ویزای کانادا را دریافت کند، از نظر اخلاق‌اجتماعی موردتایید است و تهدیدی برای سرزمینشان محسوب نمی‌شود. این، یکی از دلایلی است که دارندگان ویزای کانادا را از دریافت ویزای برخی کشورها معاف می‌کند.

دوم. وابستگی شخص به کشور خود

یکی از مواردی که قبل از صدور ویزای کانادا بررسی می‌شود، میزان تعلق‌خاطر شخص به کشورش است. زیرا دولت‌مردان کانادایی انتظار دارند که افراد، در نهایت به کشور خود بازگردند و در کانادا نمانند. بنابراین در چنین حالتی دلایل وابستگی شخص به کشورش موردتحقیق قرار می‌گیرد تا از بازگشت وی اطمینان حاصل شود. در گام بعدی، وقتی چنین موضوعی بررسی شود و افسران مهاجرتی کانادا «بازگشت شخص به کشورش» را تایید کنند، دیگر کشورها هم این نتیجه را می‌پذیرند و بدون نیاز به وارسی مجدد، او را به داخل کشورشان راه می‌دهند.

سوم. هزینه سنگین تعیین‌صلاحیت افراد

هرچند کشورهایی مانند آمریکا و کانادا صلاحیت متقاضیان اخذ ویزا را بررسی می‌کنند، اما بسیاری از کشورها دست به چنین کاری نمی‌زنند. چون طراحی چنین سیستم غربالگری قدرتمندی، بسیار زمان‌بر و پرهزینه خواهد بود. بنابراین در این حالت، آن‌ها از نتایج غربالگری آمریکا و کانادا بهره می‌گیرند. همین مورد، یکی دیگر از دلایلی است که باعث می‌شود امکان سفر با ویزای کانادا به برخی کشورها فراهم باشد.

آیا امکان سفر با تمام ویزاهای کانادا وجود دارد؟

به‌صورت کلی، ویزی مولتی کانادا به دو دسته ویزاهای دائمی و موقتی تقسیم می‌شود. اما آیا اگر هرکدام از این ویزاها را دریافت کنیم، همچنان قانون معافیت ویزایی که درباره‌اش صحبت کردیم، شامل حالمان می‌شود؟ بله. خیالتان راحت! در ابتدا هم گفتیم که نوع ویزا، تفاوتی در اجرای این قانون ایجاد نمی‌کند.

به‌شکل فهرست‌وار، با انواع ویزای کانادا آشنا می‌شویم.

ویزاهای موقتی کانادا
 • ویزای کسب‌وکار کانادا
 • ویزای توریستی کانادا
 • ویزای تحصیلی کانادا
 • ویزای کاری کانادا
 • سوپر ویزای کانادا
 • و…

 

ویزاهای دائمی کانادا
 • ویزای خوداشتغالی
 • ویزای اکسپرس اینتری
 • ویزای برنامه کارآفرینی کانادا
 • ویزای برنامه حمایت مالی خانواده
 • ویزای برنامه مهاجرتی کبک
 • و…

ویزای توریستی کانادا

به این صورت که با داشتن این ویزا، گردشگران تا زمان مشخصی می‌توانند در خاک کانادا حضور داشته باشند. البته این در شرایطی است که افسر خدمات مرزی، مدت‌زمان اقامت آن‌ها را تغییر ندهد. برای اینکه منظورمان را بهتر متوجه بشوید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید:  

ضمنا مشخص است که ویزای توریستی برای اهدافی مانند گردشگری در کانادا، دیدار با خانواده و دوستان، شرکت در دوره‌های کوتاه‌مدت و… صادر می‌شود. بنابراین با این ویزا، امکان کارکردن در کانادا یا تحصیل در این سرزمین وجود ندارد. پس اگر بخواهیم در کانادا درس بخوانیم باید چه کار کنیم؟ بسیاره ساده است! با کارشناسان مهاجرتی مشورت کنید، مدارک لازم را جمع‌آوری کنید، و  در بهترین دانشگاه‌های جهان مشغول به تحصیل شوید!

ضمنا یک نکته را فراموش نکنید. اینکه ویزای تضمینی کانادا، وجود خارجی ندارد! چرا این را می‌گوییم؟ به این خاطر که تمام مراحل صدور ویزای شما، از بررسی صلاحیت افراد تا طی‌شدن روند اداری، به‌دست دولت کانادا صورت می‌گیرد. بنابراین هیچ نهادی نمی‌تواند صدور ویزای شما را به‌شکل صددرصدی تضمین کند. پس برای بالابردن شانس خود، تنها کاری که باید بکنیم این است که مدارکمان را به‌صورت دقیق آماده‌سازی کنیم و درباره راهکارهای اصلاح پرونده اطلاعات بیشتری کسب کنیم. زیرا تحت چنین شرایطی است که تا حد زیادی، می‌توان از ریجکتی درخواست ویزا جلوگیری کرد.

لازم‌به‌ذکر است ما در موسسه حامی مهاجر، به‌واسطه تخصص کاری و تجربه طولانی‌مدتمان در این‌زمینه، تمامی مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا را از آغازتاپایان ارائه می‌دهیم. به این صورت که در تمامی مراحل کنار شما خواهیم بود و با راهنمایی‌های اختصاصی، در مسیر دریافت ویزا همراهی‌تان خواهیم کرد. یعنی چه زمانی که نیاز به دریافت مشاوره در خصوص تنظیم مدارک داشته باشید و چه وقتی که به‌دنبال راهی برای رفع ریجکتی ویزای خود هستید، حامی مهاجر شانه‌به‌شانۀ شما پیش می‌آید و برایتان راهکارهای جدید دارد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی با شماره  تماس بگیرید.

با ویزای کانادا کجا میشه رفت؟

نوبتی هم باشد، نوبت آن است که به این سوال پاسخ بدهیم: «با ویزای کانادا به کدام کشورها میتوان رفت؟» خوب، نزدیک 40 کشور! از مکزیک و کاستاریکا گرفته تا مونته‌نگرو و جامائیکا. البته در خصوص برخی کشورها محدودیت‌هایی وجود دارد که درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد. در ادامه به مهم‌ترین کشورهای این لیست اشاره می‌کنیم.

یک. سفر به مکزیک با ویزای توریستی کانادا

ساحل مخفی ماریتا (معروف به ساحل عشق)، شهر باستانی چیچن ایتزا (برجای‌مانده از تمدن مایاها)، کلیسای جامع متروپولیتانا (کهن‌ترین مکان مذهبی در سرتاسر آمریکای لاتین)، شهر مورلیا (معروف به شهر صورتی)، شهر گوادالاخارا (زادگاه موسیقی سنتی مکزیک) و… تنها برخی از جاذبه‌های گردشگری مکزیک محسوب می‌شوند.

این کشور که در جنوب آمریکای شمالی قرار دارد، یکی از شگفت‌انگیزترین کشورهای منطقه به‌حساب می‌آید. از این جهت که نه‌تنها دارای پدیده‌های طبیعی منحصربه‌فرد است، بلکه مهد تمدن آزتک‌ها نیز بوده و قدمت سکونت انسان‌ها در آن، به هزاران سال پیش بازمی‌گردد. ضمنا به‌واسطه همین پتانسیل‌های توریستی و تاریخی است که مکزیک، سالانه از میلیون‌ها گردشگر پذیرایی می‌کند و جزو ده کشور توریستی جهان به‌حساب می‌آید. پس اگر شما هم دوست دارید به این سرزمین سفر کنید، باید بدانید از لحظه اقدام برای دریافت ویزا تا صدور آن، حدودا دو هفته تا یک ماه طول می‌کشد.

این در حالی است که با داشتن ویزای کانادا، هر زمان که دلتان بخواهد می‌توانید راهی این کشور اسپانیایی‌زبان بشوید. پس آیا برای برای سفر به جنوبی‌ترین سرزمین آمریکای شمالی آماده‌اید؟ بسیار خوب! ویزای کانادا را بگیرید، ساکتان را جمع کنید و بدون نیاز به دریافت هیچ ویزای دیگری، تا 180 روز از تنوع فرهنگی و ساختاری شهرهای مکزیک لذت ببرید.

دو. با ویزای تحصیلی کانادا کجا میشه رفت ؟

اشتباه نکنید! منظورمان این نیست که برای درس‌خواندن راهی آنگویلا بشوید، نه! می‌گوییم پس از اینکه ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کردید و یک ترم سخت و پرتلاش را پشت‌سر گذاشتید، دیگر نوبت آن است که کمی به خودتان استراحت بدهید. خوب چه استراحتی بهتر از درازکشیدن بر سواحل ماسه‌ای آنگویلا و لمس نسیم دل‌چسب دریای کارائیب؟!

ضمنا می‌دانید که داشتن ویزای تحصیلی کانادا، توریستی کانادا و… فرقی ندارد. همین‌که یکی از انواع ویزای کانادا را داشته باشید، می‌توانید بدون دریافت ویزای دیگری راهی جزیره انگلیسی‌زبان آنگویلا بشوید و به‌مدت 90 روز، از حضور در این جزیره بهشتی لذت ببرید. پس یادتان نرود! همین‌که امتحانات پایان‌ترم را دادید، اولین بلیت به‌مقصد آنگویلا را رزرو کنید و برای چند هفته، لحظات پرآرامشی را در سواحل شرقی دریای کارائیب سپری کنید. اطمینان می‌دهیم که این تجربه را هرگز فراموش نکنید!

سه. سفر به کاستاریکا بدون ویزا

کاستاریکا یکی از کشورهای اسپانیولی‌زبان واقع در آمریکای مرکزی است که حدودا 5میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور که به‌نوعی در حد واسط بین دو آمریکای شمالی‌وجنوبی قرار گرفته، بهترین گزینه برای دوست‌داران طبیعت و علاقه‌مندان به حیات‌وحش است.

چرا؟ به این خاطر که جنگل‌های انبوه، رودهای خروشان، آتشفشان‌های پرشکوه، جزایر خارق‌العاده و… در این سرزمین از هر سو شما را احاطه می‌کنند. طوری که می‌توانید خودتان را در دل این زیبایی‌ها غرق کنید و از شگفتی‌های طبیعت نهایت لذت را ببرید. ضمنا به‌واسطه همین پوشش گیاهی خاص کاستاریکا و شرایط آب‌وهوایی منحصربه‌فردش، نه‌تنها جانداران بسیاری در این سرزمین زندگی می‌کنند (از پرندگان و خزندگان گرفته تا وال‌ها و دلفین‌ها)، بلکه برخی گونه‌های جانوری کمیاب نیز در این اقلیم حضور دارند؛ مانند کرکس شاهی، کروکودیل آمریکایی و میمون کاپوچین سرسفید.

خوب اگر با این توضیحات برای سفر به کاستاریکا ترغیب شده‌اید، تبریک می‌گوییم! زیرا دو خبر خوب برایتان داریم. اول اینکه طبق صحبت‌های قبلی‌مان، شما با داشتن ویزای کانادا می‌توانید بدون نیاز به اخذ ویزای دیگری راهی این سرزمین بشوید و لحظات لذت‌بخشی را پشت‌سر بگذارید. و دوم اینکه چنانچه ویزای کانادا را هم نداشته باشید، مشکلی ندارد! زیرا با داشتن پاسپورت ایرانی، باز هم می‌توانید سفر به کاستاریکا بدون ویزا را تجربه کنید. به این خاطر که طبق قوانین دولت کاستاریکا، اتباع ایرانی می‌توانند تا 30 روز در این سرزمین اقامت داشته باشند.

چهار. آیا سفر به تایلند ویزا میخواهد ؟

اگر بخواهید از ایران به‌مقصد تایلند پرواز کنید، بله! باید برای دریافت ویزای توریستی این کشور اقدام کنید. اما اگر ویزای کانادا را داشته باشید، تقریبا خیر! تنها کافی است بلیت خود را تهیه کنید و بی هیچ دردسری، قدم در سرزمین معابد بگذارید.

البته یک نکته مهم در خصوص سفر به تایلند با ویزای کانادا این است که برخلاف سایر کشورها، شما با داشتن ویزای کانادا از اخذ ویزای جدید معاف نمی‌شوید. یعنی چه؟ یعنی شما برای ورود به تایلند، بالاخره باید ویزای این کشور را دریافت کنید؛ اما چنانچه ویزای کانادا را داشته باشید، تنها کافی است برای صدور ویزای الکترونیکی درخواست بدهید. پس اگر هم ویزای کانادا را دارید و هم میل به ماجراجویی، شاید بد نباشد سفرتان را از تایلند آغاز کنید. زیرا نه‌تنها نسبت به سایر گزینه‌ها نزدیک‌تر است، بلکه آمیزه‌ایست از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی، باستانی، مذهبی و…

طوری که شما می‌توانید با هر سلیقه‌ای از حضور در این کشور لذت ببرید و اوقات خوشایندی را تجربه کنید. از جمله جاذبه‌های گردشگری تایلند، می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم: مجموعه گرند پالاس بانکوک، معبد وات آرون بانکوک، جزیره پوکت، جزیره کوسامویی، دهکده فیل‌های پاتایا، شهر چیانگ‌مای و…

دکمه بازگشت به بالا