بزرگترین عملیات حزب‌الله از آغاز جنگ؛ جزئیات عملیات ترکیبی گسترده علیه اراضی اشغالی/ ضربات سخت مقاومت

به گزارش اخبار ما، جنبش مقاومت اسلامی حزب الله لبنان امروز پنج‌شنبه از حمله مشترک موشکی و پهپادی به دست کم ۹ پایگاه نظامی در شمال فلسطین اشغالی و بلندی‌های اشغالی جولان خبر داد و آن‌را واکنشی به ترور «طالب سامی عبد الله» ملقب به «ابوطالب» از فرماندهان ارشد این جنبش توصیف کرد که شامگاه سه شنبه به همراه ۳ عضو دیگر این جنبش در حمله موشکی ارتش صهیونیستی به روستای جویا در جنوب لبنان به شهادت رسید.

حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای خاطر نشان کرد که «مقاومت اسلامی در حمله موشکی و پهپادی مشترک، با کاتیوشا و موشک‌های فلق ۶ پایگاه و مقر نظامیان ارتش صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی و بلندی‌های اشغالی جولان را هدف قرار داد.»

به گزارش آنلاین به نقل از وبگاه المنار، این جنبش همچنین تاکید کرد که «همزمان با این حملات، مبارزان نیروی هوایی حزب الله با گروهی از پهپادهای انتحاری به سه پایگاه دیگر ارتش صهیونیستی حمله کردند» که گفته می‌شود مقر اطلاعاتی مسئول عملیات‌های ترور رژیم صهیونیستی در یکی از این پایگاه‌ها قرار داشت.

یک مقام نزدیک به حزب الله لبنان در این باره به الجزیره گفت که این عملیات که طی آن در یک ساعت ۱۵۰ موشک و پهپاد به سوی اراضی اشغالی شلیک شد، بزرگترین عملیات حزب الله از آغاز درگیری ها میان حزب الله و رژیم صهیونیستی در روز هشتم اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون است.

ارتش صهیونیستی نیز به نوبه خود از شلیک نزدیک به ۴۰ راکت به سمت منطقه الجلیل و بلندی‌های اشغالی جولان خبر داد و مدعی مقابله سامانه‌های پدافندی این رژیم با برخی از این راکت‌ها و اصابت برخی دیگر از آنها به مناطق خالی از سکنه و بروز برخی آتش سوزی‌ها در شمال فلسطین اشغالی شد.

در همین راستا، «دیوید منسر» سخنگوی ارتش صهیونیستی در جریان کنفرانس مطبوعاتی امروز پنج شنبه مدعی شد که رژیم صهیونیستی «با قدرت به تمامی تجاوزات حزب الله پاسخ خواهد داد و با تلاش‌های دیپلماتیک و دیگر راهکارها، امنیت را به مرزهای شمالی بازخواهد گرداند.»

در پی این عملیات گسترده ترکیبی که با استفاده از موشک و پهپاد انجام شد، کابینه جنگی رژیم صهیونیستی از برگزاری نشستی اضطراری برای بررسی این رخداد خبر داده است.

از سوی دیگر، یک مسئول بلندپایه آمریکایی اعلام کرد که واشنگتن درگیری‌ها در مرزهای فلسطین اشغالی با لبنان را با نگرانی شدید دنبال می‌کند و صرف آتش بس در نوار غزه کافی نیست، بلکه باید تدابیر امنیتی ویژه ای برای کنترل اوضاع در منطقه اتخاذ شود و جلوی وقوع جنگ در این منطقه گرفته شود.

گفتنی است که جنبش حزب الله لبنان دیروز چهارشنبه نیز در واکنش به شهادت ۴ نفر از اعضای خود در حمله ارتش صهیونیستی به روستای جویا در جنوب لبنان؛ از جمله شهادت «طالب سامی عبد الله» از فرماندهان ارشد این جنبش، بیش از ۱۵۰ فروند موشک به سمت اهداف صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی شلیک کرده بود.

310310

دکمه بازگشت به بالا