بهره‌وری‌های حوزه اقتصاد را افزایش دهیم

اخبار ما/لرستان دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: تلاش کنیم بهره‌وری‌های حوزه اقتصاد را افزایش دهیم و در این راه به بازسازی نیاز داریم.

محمد باقر آقا علیخانی امروز ۲۶ بهمن ماه در جلسه ستاد تسهیل لرستان که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: مسئولیت ما در حوزه اقتصاد بسیار سنگین است و چنانچه تفکر دفاع مقدس تفکر حاکم باشد از این شرایط سخت عبور خواهیم کرد چرا که هیچ شرایطی سخت‌تر از دوران جنگ تحمیلی در کشور نداشتیم.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: هدف از تعریف اقتصاد مقاومتی و تبیین آن یعنی پتانسیل‌ها و مزیت‌های مطلق جامعه را به سمت سرمایه‌گذاری و مزیت‌های نسبی را به سمت مزیت‌های مطلق هدایت کنیم.

آقا علیخانی اضافه کرد: ستاد تسهیل کشور می‌تواند حتی از قانونی که صراحت نداشته باشد عبور کند و با سیستم‌های نظارتی توافق کردیم و دستگاهی که مصوبه ستاد تسهیل دارد نباید آن را مواخذه کرد.

وی خاطرنشان کرد: ستاد تسهیل قانون است و در همه حوزه‌های تولید می‌تواند ورود کند.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: بسیاری از واحدها با تغییرات تکنولوژی دوام ندارند و ضرورت دارد خود را به روز کنند.

آقا علیخانی با بیان اینکه زمانی مزیت ما انرژی بوده، عنوان کرد: هدایت سرمایه‌گذاری به عهده مدیران دولتی است و باید بهره‌وری انرژی را مورد توجه قرار دهیم چرا که مشکل عمده ما مصرف بالای انرژی است.

وی با بیان اینکه چنانچه مصرف انرژی ۱۵ درصدی را به ۴ درصد برسانیم مشکلات عمده‌ کشور برطرف می‌شود، تاکید کرد: تلاش کنیم بهره‌وری‌های حوزه اقتصاد را افزایش دهیم و در این راه به بازسازی واحدهای تولیدی نیاز داریم.

آقا علیخانی گفت: اگر بخواهیم استان در ستاد تسهیل کشور موفق شود باید مصوباتی را که در نظر گرفته شده اجرایی کنیم  و هر مصوبه‌ای را که نمی‌توانیم در استان اجرایی کنیم انجام آن را به ستاد تسهیل کشور بسپاریم تا آن را تعیین تکلیف کند.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا