بین الملل

بورل: هفته‌ها و ماه‌های آینده برای جنگ اوکراین، حیاتی است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که هفته‌ها و ماه‌های آینده برای جنگ اوکراین مهم و حیاتی است.

به گزارش اخبار ما، «جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (سه شنبه) در سخنانی گفت: تمرکز ما در مرحله بعدی بر ارائه حمایت نظامی از اوکراین خواهد بود و اجماع کشورهای اروپایی در این مورد وجود دارد.

وی افزود: این پشتیبانی نظامی با ارائه مهمات، سلاح، آموزش، مشاوره و کمک انجام خواهد شد.

بورل ادامه داد: تا پایان سال جاری، ما بیش از 30 هزار سرباز اوکراینی را آموزش خواهیم داد که بیش از تصور ماست.

جوزپ بورل تأکید کرد که هفته‌ها و ماه‌های آینده برای جنگ اوکراین مهم و حیاتی خواهد بود.

وی تصریح کرد، اجازه واشنگتن به خلبانان اوکراینی برای دیدن آموزش با جنگنده‌های اف-16 انگیزه بزرگی ایجاد کرد که در نهایت این جنگنده‌ها را به میدان جنگ اوکراین می‌آورد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه آموزش خلبانان اوکراینی در لهستان و چند کشور دیگر آغاز شده است، افزود: وزیر دفاع ملی لهستان، آمادگی ورشو برای آموزش اوکراینی ها را تأیید کرد، اما گفت که این روند هنوز آغاز نشده است.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به کشورهای غربی که به اوکراین تسلیحات می‌رسانند، هشدار داد که روز به روز بیشتر درگیر جنگ می‌شوند و پمپاژ تسلیحات غربی به کی‌یف از جمله F-16 هرگز نمی‌تواند وضعیت میدان جنگ را به طور کامل تغییر دهد.

انتهای پیام

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا