بین الملل

توسعه میدان گازی «مارین» در سواحل غزه، محور سفر مقام صهیونیستی به مصر

مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اخیرا به مصر سفر و با مسؤولان این کشور درباره توسعه میدان گازی «مارین» و راه‌های استخراج گاز از این میدان بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزارش اخبار ما، روزنامه یسرائیل هیوم نوشت: تساحی هنگبی، مشاور امنیت داخلی اسرائیل دو هفته پیش با مسؤولان مصری در قاهره دیدار و درباره پرونده میدان گازی مارین و راه‌های استخراج گاز از این میدان گفت‌وگو کرد. درآمدهای این میدان گازی که مقابل سواحل غزه قرار دارد به خزانه تشکیلات خودگردان فلسطین واریز می‌شود.

این روزنامه نوشت: براساس بیانیه صادره از سوی دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل مقامات مصری مسؤول ارتقای این میدان گازی و راه اندازی و استخراج گاز از آن به نفع تشکیلات خودگردان فلسطین هستند و دولت آمریکا از این اقدامات حمایت می‌کند.

یسرائیل هیوم به نقل از یک منبع سیاسی رژیم صهیونیستی نوشت: ایجاد منابع اقتصادی برای تشکیلات خودگردان فلسطین برای حفظ ثبات آن و تقویت توانایی‌های جنگ علیه فلسطینی‌ها مفید است.

هنگبی با مقامات مصری درباره افزایش مقدار گازی که مصر از رژیم صهیونیستی خریداری می‌کند، صحبت کرد. مصر می‌خواهد مقداری گازی که از رژیم صهیونیستی خریداری می‌کند به چهار میلیارد متر مکعب افزایش یابد. تصمیم در این باره ظرف یک ماه گرفته و بعد از گفت‌وگو میان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و یسرائیل کاتس، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی گرفته خواهد شد.

فلسطینی‌ها اولین میدان گازی را که اواخر دهه‌ ۹۰ در خاورمیانه کشف شد در اختیار دارند و هنوز به دلیل مخالفت رژیم صهیونیستی با درخواست‌های فلسطینی‌ها استخراج گاز از آن صورت نگرفته است.

میدان گازی مارین در ۳۶ کیلومتری غرب غزه در آب‌های دریای مدیترانه قرار دارد.

انتهای پیام

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا