اقتصادی

خوزستان سومین استان پرچالش در حوزه برق است

اخبار ما/خوزستان مدیرعامل شرکت توانیر با اشاه به عبور موفق از پیک مصرف تابستان ۱۴۰۲، گفت: خوزستان سومین استان پر چالش کشور در حوزه برق است.

آرش کُردی در حاشیه بازدید از شبکه برق شهرستان آبادان که امروز، ۲۲ مهرماه انجام شد، با اشاره به عبور موفق از پیک مصرف تابستان ۱۴۰۲، اظهار کرد: از امروز باید به فکر بهینه‌سازی و توسعه شبکه برق باشیم تا مثل سالی که گذشت، برقی مطمئن و پایدار به مشترکین تحویل داده شود.

وی افزود: باید از فرصت میان ۲ پیک مصرف برق که شامل فاصله پایان و شروع فصل گرما است به عنوان یک فرصت حیاتی و مهم برای تقویت شبکه استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: تا آغاز پیک مصرف سال جدید باید از فرصت کم‌باری شبکه نهایت استفاده را کرد و در نقاطی که لازم است با افزایش ظرفیت و در سایر نقاط با بهینه‌سازی و رفع نقاط حادثه‌خیز، شبکه برق را برای اوج مصرف در پیش، آماده کرد.

کردی تصریح کرد: خوزستان بعد از تهران و مازندران سومین استان پر چالش در حوزه برق است که با تلاش‌ها و اقدامات انجام شده، امسال شرایط مطلوبی داشته و عزم توانیر نیز بر رفع چالش‌ها است.

وی افزود: پرآبی سدهای خوزستان و در مدار بودن نیروگاه‌های برق‌آبی و همراهی و تعامل صنایع نیز نقش موثری در گذر از پیک بار داشته است.

به گزارش اخبار ما،  آرش کُردی مدیر عامل توانیر به همراه مهران گلاب‌کش معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر و مسعود معین‌پور مشاور مدیرعامل در امور مجلس، جلیل مختار نماینده مردم شهرستان آبادان در مجلس، محمود دشت‌بزرگ مدیرعامل برق منطقه‌ای خوزستان و مدیران صنعت برق استان، از شبکه برق شهرستان آبادان بازدید کردند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا